pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 11 grudnia 2015
  • 9 lutego 2016
  • wyświetleń: 37076

Otwarcie Restauracji Patio Con Gusto

Od 11 lutego gastronomiczną mapę Pszczyny uzupełniła nowa restauracja Patio Con Gusto - kuchnia chleb wino. Zajęła ona miejsce po byłej restauracji Kuchnia i Wino, w której rewolucję przeprowadziła Magda Gessler.

Patio Con Gusto - nowa restauracja w Pszczynie - 10.12.2015 · fot.


Lokal otwierzył Łukasz Kozioł - właściciel Bazaru u Koziołka na pszczyńskim rynku. Restauracja ma czerpać inspiracje z filozofii slow food, dlatego też duży nacisk ma być położony na jakość produktów i weryfikacje ich dostawców. Restauracja będzie posiadać własny piec do wypieku chleba, wędzarnie oraz grill. Wszystko to będzie zlokalizowane w centralnym miejscu lokalu. I właśnie zapach pieczonego chleba, wędzonych wędlin i grilla mają nadawać charakter Patio Con Gusto. Stałym punktem restauracji ma być też tzw. live cooking, czyli przygotowywania potraw na oczach klientów.

sushi, Patio Con Gusto
Sushi w Patio Con Gusto będzie dostępne w piątki. · fot.


Na początek Patio Con Gusto będzie czynna trzy dni w tygodniu, od godz. 12.00. W czwartki motywem przewodnim będzie mięso i makarony. Możemy więc liczyć na wołowe steki oraz wszelkiego rodzaju pasty. W piątki dominować będą ryby, owoce morza i sushi. Niedziela z kolei to rodzinne obiady kuchni polskiej i regionalnej, w nowatorskim wydaniu. Menu ma być oparte na świeżych, sezonowych składnikach, dzięki temu karta ma być dynamiczna, a klienci co miesiąc będą zaskakiwani nowymi potrawami. W restauracji nie zabraknie też karty win, deserów i mieszanek kawowych. Dokładna karta dań nie jest jeszcze znana, ale jak zapewnia właściciel - ceny mają być przystępne.W lokalu oprócz części restauracyjnej do dyspozycji gości jest też sala konferencyjna i duża sala na przyjęcia okolicznościowe, w której są już organizowane imprezy. Restauracja otworzy swoje drzwi 11 lutego. Wtedy też będziemy mogli przekonać się o smaku i jakości potraw. Sam pomysł wprowadzenia tematycznych dni wydaje się być ciekawy i na pewno wniesie trochę świeżego powiewu na nasz lokalny rynek gastronomiczny.

PATIO Con Gusto Sala weselna

43-200 Pszczyna
ul. Zdrojawa 4

tel. 735 005 969
tel. 735 005 968
kom. 735 005 969

mot / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.