pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 19 lutego 2016
  • 20 lutego 2016
  • wyświetleń: 48402

Wypadek śmiertelny na DK-1

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek około godziny 15 na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z ulicą Hallera w Pszczynie. Zginął 58-letni mieszkaniec Pszczyny.

wypadek, dk-1
Wypadek śmiertelny na DK-1 w Pszczynie - 19.02.2016 · fot.


Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że w lewy bok Citroena Berlingo, który wyjeżdżał z ulicy Hallera na DK-1, uderzyło Renault Megane. Kierowca Renault, 50-latek z Mikołowa, jechał lewym pasem w kierunku Katowic. Niestety kierowcy Citroena Berlingo, mimo przeprowadzonej reanimacji, nie udało się uratować.

Kierowca Renault w chwili zdarzenia był trzeźwy. W miejscu, gdzie doszło do wypadku obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. W trakcie wypadku panowały trudne warunki drogowe, spowodowane padającym śniegiem z deszczem.

Miejsce wypadkuZ powodu wypadku na krajowej jedynce przez długi czas kierowy musieli się liczyć ze sporymi utrudnienia w ruchu. Początkowo droga krajowa została całkowicie zablokowana, a potem (do około godziny 17) ruch w obydwóch kierunkach odbywał się tylko jednym pasem. Korkowała się nie tylko "jedynka", ale także główne ulice Pszczyny przylegające do DK-1.

To jednak nie wszystkie zdarzenia jakie miały miejsce w piątek na "jedynce". Wcześniej, około godz. 12, doszło do kolizji na wysokości sklepu Kaufland. Na pasie w kierunku Katowic zderzyły się trzy samochody osobowe. Z kolei rano, na tym odcinku drogi, tuż za skrzyżowaniem z ulicą Bielską, w kolizji uczestniczył kierowca Volkswagena Passata.

kolizja, dk1
Poranna kolizja na DK-1 w Pszczynie - 19.02.2016 · fot.

ups / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.