Najpopularniejsze

• 12 lutego 2017
  • wyświetleń: 1839

[Iskra Pszczyna] IV liga: Eliminować błędy

Na boisku w Czeladzi w sobotnie przedpołudnie rozegrany został mecz, będący kolejnym etapem przygotowań ekipy Grzegorza Łukasika go ligowych zmagań. Mimo wygranej Iskry, wciąż do wykonania jest jeszcze wiele pracy, aby wyeliminować powtarzające się błędy.

IV liga: KS Górnik Piaski - MKS Iskra 11.02.2017

Iskra rozpoczęła mecz z rywalem z pierwszej grupy IV ligi od mocnego uderzenia. Już w 3 minucie po bardzo ładnej drużynowej akcji przed szansą stanął Prusek, ale zamiast uderzać szukał jeszcze dogrania i piłka minęła bramkę rywali. Niespełna 120 sekund później w polu karnym sfaulowany został Kraus, a strzał z jedenastu metrów na gola zamienił Sobczak. Niestety nowy napastnik pszczynian szybko zakończył udział w meczu bowiem po starciu z bramkarzem, z mocno stłuczona stopą opuścił boisko.
W międzyczasie zaś padło wyrównanie. Niezdecydowana postawa defensorów pozwalała na dogranie z prawej strony pola karnego futbolówki wprost do nadbiegającego zawodnika, który pewnie wpakował piłkę do sieci.

Po półgodzinie gry znowu przebudzili się goście z Pszczyny, ale razili nieskutecznością. Pojedynku z bramkarzem nie potrafili wygrać kolejno Michał Prusek, który w 25 minucie przegrał pojedynek sam na sam, Adam Maślorz, który z 17 metra uderzał minimalnie obok okienka, Łukasz Mąka, który wychodząc na czysta pozycję zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i został uprzedzony przez bramkarza, W 34 minucie gry ponownie Prusek, który po indywidualnej akcji posłał piłkę obok słupka i wreszcie Tomasz zawadzki, który w 38 minucie uderzał z szesnastego metra, ale piłka otarła się tylko o poprzeczkę. Nie może więc dziwić, że pierwsza odsłona zakończyła się remisem.

Po zmianie stron Iskra nadal lepiej się prezentowała. W 55 minucie gry najładniejszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Kamil Gorzała, który po zagraniu Maślorza przymierzył z 20 metra i trafił w samo okienko twierdzy gospodarzy.

Dwanaście minut później ponownie w roli asystenta wystąpił Maślorz, który po akcji Gorzała - testowany pomocnik obsłużył podaniem Pruska, który tym razem w sytuacji sam na sam pewnie ulokował piłkę w bramce.

Na tym jednak nie koniec. Na niespełna kwadrans przed końcem meczu po indywidualnej akcji Zawadzkiego ładnym uderzeniem pod poprzeczkę sprzed pola karnego popisał się testowany obrońca czym ustalił wynik spotkania.

IV liga: KS Górnik Piaski - MKS Iskra Pszczyna 11.02.2017 · fot. Andzejek

KS Górnik Piaski - MKS Iskra Pszczyna 1:4 (1:1)
bramki: 0:1 Marcin Sobczak (5. - rzut karny), 1:1 (17.), 1:2 Kamil Gorzała (55.), 1:3 Michał Prusek (67.), 1:4 Testowany 3 (76.)

Testowany bramkarz (78. Paweł Wojciech), Kacper Żupa (46. Testowany 2), Bartłomiej Grabczyński, Testowany 3, Damian Kraus (75. Kacper Żupa), Michał Prusek (85. Michał Wiera), Kamil Gorzała, Łukasz Mąka, Adam Maślorz, Tomasz Zawadzki, Marcin Sobczak (25. Testowany 4.)

Bolączką pszczynian wciąż jest gra defensywna i nad tym elementem trzeba będzie popracować. Kolejny test mecz odbędzie się w sobotę 18 lutego na boisku w Pszczynie Iskra podejmować będzie przedstawiciela okręgówki Dąb Gaszowice.

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Iskra Pszczyna - Seniorzy" podaj