Najpopularniejsze

• 4 marca 2017
  • wyświetleń: 1806

LF: FC Turbodymomeny po raz trzeci

Zakończyła się Liga Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice. Mistrzostwo po raz trzeci z rzędu zdobył zespół FC Turbodymomeny.

Do rozgrywek Ligi Siatkówki Pszczyna-Suszec-Goczałkowice w sezonie 2016/2017 zgłosiło się 28 drużyn. Daje to 434 zawodników i 1 zawodniczka zgłoszona do zmagań. Liga była rozgrywana od listopada 2016 roku do lutego 2017 roku w trzech halach: POSiR w Pszczynie, "Goczuś" w Goczałkowicach-Zdroju oraz w Suszcu. Zespoły rywalizowały na trzech szczeblach rozgrywkowych. W I i II lidze występowało po 10 drużyn, zaś w III lidze - osiem. W I i II lidze rozegrano dwie rundy: pierwsza systemem "każdy z każdym, w drugiej zespoły zostały podzielone na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W III lidze grano systemem "każdy z każdym" mecz i rewanż.

Mistrzostwo I ligi zdobyła drużyna FC Turbodymomeny. Zespół ze Studzienic ligę wygrał po raz trzeci z rzędu, ale w tym roku dokonał tego w imponującym stylu - wygrał 12 z 13 spotkań. Na podium I ligi stanęli również: Zett Łebecki oraz Gaz Robi Gaz.

W II lidze zwyciężył OKS 4 Kąty, który na podium wyprzedził Ośrodek nad Dokawą oraz Cadi-Car. na trzecim froncie zwyciężyły Kryry, zaś miejsca medalowe zdobyły również: Enigma Northec Czechowice-Dziedzice oraz Stado Goczałkowice-Zdrój.

Ostatnim akcentem sezonu 2016/2017 halowych rozgrywek był turniej o Puchar Ligi. W zawodach, które rozegrane były w hali POSiR w Pszczynie zagrało osiem drużyn. W finale Orły Mirosława K. wygrały 3:0 z Ośrodkiem nad Dokawą i zdobyli po raz drugi z rzędu Puchar Ligi.

W czasie oficjalnego podsumowania rozgrywek, wręczone zostały nagrody, puchary, medale i statuetki wyróżnionym. Upominki wręczali: Paweł Sadza, starosta pszczyński, Maciej Stieber, dyrektora POSiR-u oraz Marek Kret, dyrektor GOS Suszec.

Liga Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice - zakończenie · fot. Andzejek, POSiR Pszczyna

Liga Futsalu Pszczyna-Suszec-Goczałkowice sezon 2016/2017
I liga
Klasyfikacja:
1. FC Turbodymomeny Studzienice, 2. Zett Łebecki Pszczyna, 3. Gaz Robi Gaz Pszczyna, 4. Piwkarzyki Tychy, 5. Alma Miedźna, 6. Orły Mirosława K., 7. Inny Zespół Czechowice-Dziedzice, 8. Dziubaski Ćwiklice, 9. Profi M Tec Pszczyna, 10. Związek Górnośląski Suszec.

Zwycięzca klasyfikacji Fair Play: FC Turbodymomeny (dwie żółte kartki w sezonie)
Najlepszy strzelec: Wojciech Janosz (FC Turbodymomeny) - 36 goli
Najlepszy asystent: Łukasz Grzechnik (FC Turbodymomeny) - 15 asyst
Najlepszy bramkarz: Jakub Maroszek (Alma Miedźna)
Najlepszy zawodnik: Mateusz Żemła (FC Turbodymomeny).

II liga
1. OKS 4 Kąty Pszczyna, 2. Ośrodek nad Dokawą Pszczyna, 3. Cadi-Car Pszczyna, 4. Promos24 Bąków, 5. LKS Mizerów, 6. Kanel Team Goczałkowice-Zdrój, 7. Ełka Team Pszczyna, 8. Torpeda Papa Smerf Frydek, 9. KS Wood Clan Żory, 10. Vein Jankowice.

Zwycięzca klasyfikacji Fair Play: Ośrodek nad Dokawą i Kanel Team Goczałkowice-Zdrój (po trzy żółte kartki w sezonie)
Najlepszy strzelec: Łukasz Kubiczek (Ośrodek nad Dokawą ) 35 goli
Najlepszy asystent: Mateusz Pławecki (OKS 4 Kąty) - 16 asyst
Najlepszy bramkarz: Wojciech Morkisz (Cadi-Car)
Najlepszy zawodnik: Błażej Cieśla (OKS 4 Kąty).

III liga
1. Kryry, 2. Enigma Northec Czechowice-Dziedzice, 3. Stado Goczałkowice-Zdrój, 4. Termex Pszczyna, 5. Trendy House Kobiór, 6. Gardawice, 7. Związek Górnośląski Oldboje Suszec, 8. FC Miedźna.

Zwycięzca klasyfikacji Fair Play: Enigma Northec Czechowice-Dziedzice (bez kartek w sezonie!)
Najlepszy strzelec: Piotr Mazur (Stado) - 36 goli
Najlepszy asystent: Łukasz Mika (Trendy House) - 26 asyst
Najlepszy bramkarz: Damian Biolik (Kryry)
Najlepszy zawodnik: Kamil Buchta (Enigma Northec).

Zwycięzca Pucharu Ligi: Orły Mirosława K.
Najlepszy zawodnik Pucharu Ligi: Dawid Nycz (Orły Mirosława K.)

Organizatorzy: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, Gminny Ośrodek Sportu w Suszcu, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach-Zdroju.

Partner techniczny: Sklep Sportowy "Sportland" (Pszczyna, ul. Kopernika 3, pasaż w "Koszarach Ułańskich").