pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie
praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Najpopularniejsze

  • 2 kwietnia 2017
  • 13 kwietnia 2017
  • wyświetleń: 4973

COMA i NeuOberschlesien gwiazdami tegorocznego Żubrowiska

Kwiecień i czerwiec będzie dla fanów mocnego grania nie lada gratką - podczas pierwszego dnia XIV Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko", który odbędzie się 29 kwietnia, usłyszymy m.in. śląską grupę muzyczną NeuOberschlesien. Z kolei w czerwcu, podczas koncertu finałowego zagra dla Coma. Poznaliśmy już także zespoły, które zakwalifikowały się do przeglądu.

COMA
Zespół COMA


- Poziom zgłoszonych zespołów jest bardzo wysoki. W tym roku mamy dużą różnorodność gatunków muzycznych. Gratulujemy wszystkim zespołom, które się zgłosiły - czasem minimalna różnica w ilości punktów zdecydowała o zakwalifikowaniu się danego zespołu. Wybór był bardzo trudny - podkreślają zgodnie jurorzy.

Spośród 27 nadesłanych zgłoszeń, jurorzy postanowili zakwalifikować do udziału w XIV Przeglądzie Amatorskich Zespołów Muzycznych Żubrowisko 2017 następujące kapele:
1. Vermis - Łódź
2. BAO - Chrzanów
3. Beyond the Infinity - Wrocław
4. Gravity off - Żory
5. Hengelo - Katowice
6. Omni Modo - Poznań
7. Deal Doa - Pszczyna

Zakwalifikowane zespoły będziemy mogli usłyszeć podczas pierwszego dnia festiwalu, który w tym roku odbędzie się w ramach "Motoserca" (29 kwietnia na pszczyńskim rynku - wstęp otwarty). Występy kapel i pokazy motocykli zwieńczy występ zespołu NeuOberschlesien.

Przypomnijmy, że tego dnia członkowie wszystkich zakwalifikowanych zespołów wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez profesjonalnych muzyków. Na uczestników czekają też wartościowe nagrody - zwycięzcy będą mogą liczyć na nagrodę starosty pszczyńskiego, Pawła Sadzy, czyli czek o wartości aż 2500 zł, z kolei zdobywcy drugiego miejsca otrzymają nagrodę burmistrza Dariusza Skrobola w wysokości 2000zł. Również widzowie będą mogli wyrazić swoje uznanie przyznając nagrodę publiczności o wartości 1000zł. Dodatkowym wyróżnieniem dla zwycięskiego zespołu będzie możliwość wystąpienia jako support przed gwiazdą koncertu finałowego - zespołem COMA.

Koncert finałowy odbędzie się 24 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Podobnie jak w zeszłym roku, koszt wejściówki wyniesie jedynie 15 zł. Bilety w sprzedaży na stronie www.ticketpro.pl oraz www.pckul.pl.

Program pierwszego dnia festiwalu (29 kwietnia, pszczyński rynek, wstęp darmowy):
8:00-10:00 - warsztaty dla zespołów muzycznych
10:30-17:00 - przeglądy zespołów
18:00 - Neu Oberschlesien

Program drugiego dnia festiwalu (24 czerwca, Ośrodek Sportów Wodnych w Łące, wejściówka 15 zł):
14:00 - otwarcie bram
16:00 - Diversity
17:00 - Dream Atlas
18:15 - 4Szmery
19:30 - Spolish Radio
20:30 - wręczenie nagród
21.00 - Laureat nagrody Burmistrza 2017
22:00 - Laureat nagrody Starosty 2017
23.00 - COMA

Organizatorami przeglądu są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu oraz Rakszawski Sp.z.o.o.

ab, źródło: Powiat

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze