pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 8 lipca 2017
  • 16 lipca 2017
  • wyświetleń: 14562

Dwa przejazdy kolejowe zostaną zamknięte, na innych będą zmiany

W kolejnych latach dwa przejazdy kolejowe w Piasku zostaną zamknięte, dwa inne zmienią kategorię. Powstanie również ekran akustyczny, choć wyłącznie na stumetrowym odcinku wzdłuż torów. 24 lipca odbędzie się spotkanie z mieszkańcami sołectwa.

Piasek, przejazd kolejowy, szlabany, Dworcowa
Przejazd kolejowy na ulicy Dworcowej w Piasku · fot.


W latach 2019-2023 spółka PKP Polskie Linie Kolejowe przeprowadzi remont linii E65. Będzie ona obejmowała przebudowę i remont układu kolejowego wraz z elementami infrastruktury towarzyszącej. Plany obejmują również zmiany w kwestii przejazdów kolejowych.

Radna z Piasku Barbara Psik podjęła się tematu i zwróciła do burmistrza Dariusza Skrobola o zakres zmian, które zostaną wprowadzone w ramach przedsięwzięcia. Zapytanie dotyczyło między innymi przyszłości obecnych przejazdów kolejowych w ciągu ulic: Leśnej, Dworcowej, Powstańców Śląskich i Słonecznej, a także możliwości budowy ekranów akustycznych, co pozwoliło zniwelować hałas transportu szynowego.

Burmistrz sprawę przekazał do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, odpowiedzialnej za jej wdrożenie. Odpowiedź uzupełniona o stanowisko inwestora została przekazana radnej kilka dni temu.

Przejazd kolejowy Piasek
Przejazd kolejowy na ulicy Dworcowej w Piasku · fot.


Spółka informuje, że dwa z czterech wymienionych przejazdów zostaną zlikwidowane. Dotyczy to ulicy Leśnej oraz Słonecznej. W przypadku pierwszej z nich w zamian PKP PLK zaprojektowało przebudowę ulicy równoległej, tj. Kolejowej. W przypadku drugiej spółka stoi na stanowisku, że dojazd do zabudować zapewni ulica Myśliwska.

Przejazd kolejowy przez ulicę Dworcową w Piasku zostanie z kolei przekwalifikowani z kategorii A a na kategorię B, a przez ulicę Powstańców Śląskich z kategorii C na kategorię B.

Oznacza to, iż na ulicy Dworcowej przejazd użytku będzie kierowany przy pomocy samoczynnych systemów przejazdowych, wyposażonych w sygnalizację świetlną i rogatki zamykające ruch drogowy. Natomiast na ulicy Powstańców Śląskich ruch drogowy będzie kierowany przy pomocy samoczynnych systemów przejazdowych wyposażonych tylko w sygnalizację świetlną i ewentualnie dodatkowo sygnalizację dźwiękową.

Ekran akustyczny, o który pytała radny będzie stał na odcinku 100 metrów. Będzie miał wysokość 3,5 metra.

24 lipca (poniedziałek) o godzinie 17.00 w salce środowiskowej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasku ul. Katowickiej 63 odbędzie się spotkanie z projektantem i przedstawicielami PKP PLK SA. w sprawie "koncepcji remontu linii E65 na wysokości sołectwa Piasek". Na spotkaniu zostanie omówiony zakres planowanej inwestycji.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.