pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 14 lipca 2017
  • wyświetleń: 7825

Kolejna trafienie w punkt nielegalnych gier na terenie Pszczyny

100 tys. zł. od jednego automatu do nielegalnych gier hazardowych i ostatnia informacja w mediach o trafieniach na terenie Pszczyny nie były przeszkodą dla innego właściciela pewnego lokalu w Pszczynie, który - pomimo przestróg - umożliwił swoim klientom zabronioną rozrywkę.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z pszczyńskiej komendy kolejny raz w ciągu miesiąca uzyskali informację o nielegalnym automacie do gier hazardowych znajdującym się na terenie miasta. Okazało się, że w jednym z lokali działał nielegalny punkt gier.

Tym razem dostęp do pomieszczeń nie był tak utrudniony jak w poprzednich przypadkach. Mundurowi nie musieli więc wchodzić do środka od zaplecza. Na miejscu pszczyńscy policjanci i funkcjonariusze śląskiej służby celno-skarbowej zastali mężczyznę grającego na automacie.

Tak jak przeszło 2 tygodnie wcześniej w centrum Pszczyny mundurowi zabezpieczyli już 3 nielegalne automaty, tak teraz w ich ręce trafił kolejny. Aktualnie zabezpieczone urządzenie znajduje się w magazynach śląskiej służby celnej.

- Za naruszenie przepisów ustawy karno-skarbowej grożą 3 lata więzienia i wysoka grzywna. Warto jeszcze raz przypomnieć, że 1 kwietnia 2017 r. weszły w życie nowe przepisy ustawy o grach hazardowych. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary - 100 tys. zł od jednego automatu. Tak wysoką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wynajmuje lub wydzierżawia lokal pod nielegalne automaty do gier hazardowych - informuje Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.