pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

 • 18 lipca 2017
 • wyświetleń: 1441

Nauczyciele samochodówki na stażu w Anglii

W dniach od 3 do 6 lipca piętnastu nauczycieli Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. Generała Józefa Bema w Pszczynie uczestniczyło w realizacji projektu " By kształcić jeszcze lepiej" realizowanego na zasadach programu Erasmus+ i finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 na stażu w Anglii (lipiec 2017 rok)


Szkolenie "Teaching with technology" realizowane było przez firmę Tellus. Nauczyciele odbyli cykl zajęć realizowanych w pięciu modułach tematycznych. W ciągu pięciu dni zrealizowano następujące tematy szkoleń:
 • APSS - Finding the right App to suplement and enhance lessons
 • Hand - held Devices - ulilising accessible technology to motivate students.
 • WebQuest - maximising learner autosomy and "Do It Yourself" learning
 • Games Based Learning - How to use technology to make subjects fun through game - play
 • TED Talks
 • Social Media
 • Project Work
 • Co-operative Learning
 • Special Educational Needs
 • Surveys & Polls


Zajęcia zakończyły się testem sprawdzającym zdobytą wiedzę oraz uroczystym wręczeniem certyfikatów. Nauczyciele uczestniczący w szkoleniach mieli możliwość poznania nowych metod kształcenia, a także wymienienia się doświadczeniem w pracy z młodzieżą z angielskimi nauczycielami.
Sam wyjazd na szkolenie poprzedzony był przygotowaniem językowym a także udziałem w kilkunastu szkoleniach w ramach eTwinningu.

W ramach projektu jego uczestnicy zrealizowali także program kulturowy, który umożliwił im poznanie historii, kultury i obyczajowości Anglii. Nauczyciele zapoznali się z historią i zabytkami miasta Portsmouth. Odbyły się także popołudniowe wycieczki do Brighton oraz Chichester. W Brighton nauczyciele zwiedzili Royal Pavilon - byłą rezydencję królewską obecnie przekształconą w muzeum. Budynek ma formę pałacu zaprojektowanego w tzw. stylu indosaraceńskim, stanowiącym próbę połączenia neogotyku z architekturą charakterystyczną dla państwa Wielkich Mogołów. Miasteczko to słynie także z pięknych białych klifów, wierzy widokowej British Airways i 360 oraz imponującego, tętniącego życiem i wspaniałą atmosferą mola. W Chichester wszystkich uczestników wzbudziła Katedra (Chichester Cathedral) pochodząca z przełomu XI/XII wieku oraz ciekawa architektura i zabudowa miasta. Na uwagę zasługują także Bishops Palace Gardens, gdzie można było zrelaksować się na łonie przyrody.

Dzięki dobrej organizacji pobytu, ciekawej tematyce zajęć, zaangażowaniu i kreatywności grupy możliwa była skuteczna wymiana doświadczeń oraz poznanie nowych technik i możliwości w kształceniu. Efektem realizacji mobilności jest wzrost kompetencji zawodowych i językowych uczestników, poprawa i zwiększenie jakości szkolnictwa ogólnokształcącego. Wszystkie te czynniki przyczynią się niewątpliwie do podniesienia jakości kształcenia naszej placówki oraz pozytywny jej odbiór w środowisku lokalnym.

kk / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.