pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 25 lipca 2017
  • wyświetleń: 7047

Zatrzymany 36-latek był ścigany od dawna pięcioma listami gończymi

Pszczyńscy policjanci zatrzymali 36-latka, który od 6 lat poszukiwany był na podstawie aż pięciu listów gończych.

Listy gończe za mężczyzną zostały wydane przez sądy w Bielsku Białej, Cieszynie i Katowicach oraz prokuratury w Koninie i Warszawie. Zarządzenia w sprawie ustalenia jego miejsca pobytu skierowały do pszczyńskiej jednostki także prokuratury w Będzinie, Bydgoszczy, Trzebnicy, Tychach, Kielcach i Strzelcach Opolskich. Artykuł, który najczęściej powtarzał się w nadesłanej dokumentacji, dotyczył zarzucanych 36-latkowi oszustw.

Pomimo tego, że policjanci zespołu ds. poszukiwań z pszczyńskiej komendy od dłuższego czasu deptali 36-latkowi "po piętach", udawało mu się pozostać nieuchwytnym. Liczne pisma, skierowane do różnego rodzaju instytucji, gdzie mógłby ewentualnie pojawić się poszukiwany, nie przynosiły spodziewanego rezultatu. Nawet wydany za nim europejski nakaz aresztowania, w związku z jego rzekomym pobytem poza granicami kraju, również nie pokrył się z oczekiwaniami policjantów. Aż do ubiegłego tygodnia, kiedy to 36-latek został zatrzymany w jednym z wytypowanym przez pszczyńskich kryminalnych mieszkań.

Nie stało się to w Tychach ani w Woli, gdzie mężczyzna miał ukrywać się u swoich najbliższych. Doszło do tego na terenie Ustronia. Poszukiwany 36-latek nie krył zaskoczenia widząc policjantów. Zdawał sobie jednak sprawę z tego, że przez te wszystkie lata ukrywania się przed wymiarem sprawiedliwości zostało wydanych za nim kilka podstaw poszukiwawczych. Przez najbliższych kilka lat będzie mógł w spokoju rozmyślać o swojej przeszłości, niestety już za kratkami.

kk / pless.pl, źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.