pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 7 września 2017
  • wyświetleń: 5492

[ZDJĘCIA] Przedszkole w Porębie już działa

Od 1 września działa w Porębie nowe przedszkole. Dzięki inwestycji powstało 50 nowych miejsc. W poniedziałek 4 września grupę przedszkolaków odwiedził burmistrz Pszczyny, który chciał zobaczyć jak dzieci czują się w nowej placówce.

Przedszkole w Porębie - 04.09.2017 · fot.


Inwestycja, którą zleciła gmina Pszczyna zakładała m.in. budowę nowej części, dzięki czemu znacznie powiększono gabaryty budynku. Dziś budynek ma 263 m kw. Wewnątrz znajdują się dwie duże sale przedszkolne z odpowiednim zapleczem. Wybudowano również pokój nauczycielski, gabinet logopedy, pomieszczenie socjalne, szatnie oraz magazyny.

- W związku ze zmianami systemu oświaty stanęliśmy wobec trudnych wyzwań. W bardzo szybkim czasie samorządy utworzyły nowe sieci szkół. Obiekty należało dostosować do potrzeb uczniów. Musieliśmy również w szybkim czasie zabezpieczyć sporo nowych miejsc w przedszkolach. Wynika to m.in. z faktu, że sześciolatki nie poszły do szkół. Dlatego cieszę się, że w Porębie powstało przedszkole. Jeszcze w tym roku oddamy nową placówkę w Piasku. Kończymy remont i adaptacje sal w Starej Wsi, a także przymierzamy się do budowy przedszkola na os. Piastów - podsumował burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol.

new / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.