pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 16 października 2017
  • 2 listopada 2017
  • wyświetleń: 6076

165 inicjatyw w powiecie z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

W ostatni dzień października w pszczyńskim starostwie podsumowano Ogólnopolski Tydzień Kariery, któremu w tym roku towarzyszyło hasło: "Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje". W dniach 16-22 października odbyło się aż 165 różnych inicjatyw, m.in. spotkania z doradcami zawodowymi, projekcje filmów, debaty, warsztaty czy wizyty studyjne u przedsiębiorców.

Ogólnopolski Tydzień Kariery - 31.10.2017 · fot.


Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

W naszym powiecie OTK odbywa się w ramach Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego, a powiat pszczyński w jego organizację włączył się po raz piąty.

Ogólnopolski Tydzień Kariery - 31.10.2017 · fot.


- Powiatowa Synergia Rozwoju Zawodowego to jest ogromne przedsięwzięcie, w którym do dnia dzisiejszego wzięło udział aż 17700 osób, a odbyło się już 712 inicjatyw. Liczby robią wrażenie, ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu nauczycieli, dyrektorów i instytucji, które mają swój pomysł, w jaki sposób kreować ideę przedsiębiorczości i jak promować poradnictwo zawodowe, które jest bardzo istotne przy podejmowaniu decyzji o dalszej ścieżce zawodowej - mówiła Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pszczynie.

W tym roku w przedsięwzięcie włączyło się dwadzieścia instytucji działających na terenie powiatu pszczyńskiego - szkoły podstawowe, przedszkola, szkoły zawodowe, licea i organizacje - które zainicjowały łącznie ok. 165 różnych inicjatyw. Uczestnicy OTK mogli wziąć udział m.in. w warsztatach z doradcami zawodowymi, spotkaniach z ekspertami rynku pracy, zajęciach rozwijających talenty, konkursach plastycznych a nawet w debacie Oxfordzkiej.Po raz kolejny do działań włączyło się również POPP. W tym roku do udzielenia wywiadów uczestnicy zaprosili osoby związane przede wszystkim z życiem kulturalnym Pszczyny, ale również z POPP. Rozmówcami byli: Barbara Broda-Malon, Iwona Tchórzewska, Michał Czernek i Paweł Kukla. Wywiady przygotowali i przeprowadzili uczniowie I LO im. B. Chrobrego, uczestnicy zajęć pozalekcyjnych koła teatralnego KÓRTYNA z POPP - Dominika Markiewicz, Wiktoria Borowska i Marek Blacha. Opiekę merytoryczną zapewniła Anna Masny - opiekun koła, a montażem całości zajął się Marcin Bienioszek - dyrektor POPP.Podczas konferencji podsumowującej Bernadeta Sojka-Jany, dyrektor pszczyńskiego urzędu pracy oraz Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego podziękowali partnerom i członkom Powiatowej Synergii za wkład i zaangażowanie w przygotowanie obchodów OTK. Drugą część spotkania poświęcono na wykład nt." Zawód XXI wieku - kompetencje i perspektywy", który wygłosił prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej w Katowicach, prof. dr hab. Jan Klimek.

Ogólnopolski Tydzień Kariery - 31.10.2017 · fot.

new, BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.