pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 2 listopada 2017
  • wyświetleń: 10428

Mieszkanka powiatu ukrywała w mieszkaniu 42 tysiące papierosów

Mieszkanka powiatu pszczyńskiego ukrywała tysiące papierosów i 18 kg tytoniu w swoim mieszkaniu. Lewy towar był ukryty w tapczanie, a nawet w chlebaku i kolumnach.

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie postanowili sprawdzić czym zajmuje się mieszkanka powiatu pszczyńskiego. Podejrzewali, że kobieta w swoim mieszkaniu sprzedaje nielegalne papierosy.

W wyniku przeszukania ujawnili 18 kg tytoniu do palenia oraz blisko 42 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Akcyzowa kontrabanda była ukryta tapczanie, w chlebaku w kuchni, w szafkach meblowych, a nawet wewnątrz obudowy kolumn muzycznych. Większość papierosów została przemycona zza wschodniej granicy. Wśród zabezpieczonych papierosów znalazły się również podrabiane papierosy znanych marek.
Ujawnione wyroby tytoniowe zostały zatrzymane do sprawy karnej skarbowej. Łączna wartość zatrzymanych wyrobów akcyzowych to prawie 40,5 tys. złotych. Gdyby towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 66 tys. złotych tytułem niezapłaconych ceł i podatków.

Właścicielce akcyzowej kontrabandy grożą surowe kary. Warto wiedzieć, że każdy, kto decyduje się na nabycie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie lub przenoszenie wyrobów akcyzowych, nieposiadających znaków akcyzy, popełnia przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Grozi za to kara grzywny lub nawet kara pozbawienia wolności do 3 lat. O wysokości kary zdecyduje sąd.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że każdy, kto kupuje nielegalne wyroby z niewiadomych źródeł naraża swoje zdrowie i życie. Nielegalny obrót wyrobami tytoniowymi to nie tylko straty Skarbu Państwa, ale przede wszystkim nieuczciwa konkurencja wobec legalnie działających przedsiębiorców.

new / pless.pl, źródło: Krajowa Administracja Skarbowa

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.