pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 3 listopada 2017
  • wyświetleń: 15333

Na pszczyńskiej nekropolii doszło do znieważenia miejsca spoczynku

W ostatnich dniach października dwukrotnie doszło do dewastacji jednego z nagrobków na cmentarzu żydowskim w Pszczynie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi policja.

Cmentarz żydowski, kirkut
Cmentarz żydowski w Pszczynie · fot.


Do pierwszego zdarzenia doszło 20 października, drugie miało miejsce w ostatni wtorek, 31 października. Sprawca oblał parafiną jeden z odnowionych ostatnio nagrobków. Incydenty zostały zgłoszone na policję.

Jak mówi asp. sztab. Karolina Błaszczyk, sprawa jest rozpatrywana w kontekście art. 262 kodeksu karnego, czyli znieważenie miejsca spoczynku zmarłego. Prawo przewiduje dla sprawcy karę do dwóch lat więzienia.

W tym momencie trwa ustalanie kim jest sprawca. Świadkowie, którzy widzieli choć jeden z incydentów, są proszeni o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie osobiście przy ulicy Bogedaina lub pod numerem telefonu (32) 44-93-280.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.