pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie
praca, pszczyna, czechowice, bielsko, tychy

Najpopularniejsze

  • 16 listopada 2017
  • wyświetleń: 8781

Pijany kierowca staranował samochody, zareagowali świadkowie

Dzięki wzorowej postawie mieszkańców Woli, pszczyńscy policjanci zatrzymali kierowcę, który uszkodził zaparkowane na osiedlu dwa samochody. Mężczyzna był kompletnie pijany. W swoim organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Sprawca może spodziewać się zarzutu za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyjdzie mu również odpowiedzieć za spowodowanie kolizji.

Wzorową postawą obywatelską wykazali się mieszkańcy Woli, którzy wczoraj rano przyczynili się do zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy. Świadków zaniepokoiło zachowanie kierowcy Citroena. Mężczyzna jechał całą szerokością drogi, miał problem z utrzymaniem toru jazdy, w konsekwencji czego zahaczył o zaparkowane wzdłuż jezdni dwa samochody.

Wówczas też, obserwujący całe zdarzenie właściciel uszkodzonego Peugeota postanowił uniemożliwić mu dalszą jazdę. Wyciągnął kluczyki ze stacyjki Citroena i zaopiekował się jego kierowcą do przyjazdu policyjnego patrolu. Pozostali świadkowie w tym czasie skontaktowali się z dyżurnym pszczyńskiej komendy, informując go o przebiegu całego zdarzenia. Przybyli na miejsce mundurowi sprawdzili stan wskazanego właściciela Citroena. Urządzenie pokazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Nietrzeźwy 57-latek stracił już swoje prawo jazdy. Grozi mu teraz wysoka grzywna, a nawet dwa lata więzienia. Odpowie również za spowodowanie kolizji drogowych. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

new / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze