pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 16 listopada 2017
  • wyświetleń: 11872

[ZDJĘCIA] Nowy samochód dla pszczyńskiego domu dziecka

Od teraz podopieczni Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny Przystań w Pszczynie będą poruszać się nowym samochodem. To dziewięcioosobowy Fiat Talento. 14 listopada nastąpiło oficjalne przekazanie samochodu.

dom dziecka z nowym samochodem · fot.


Obecnie w pszczyńskim domu dziecka mieszka 33 wychowanków. Przywóz podopiecznych do poradni, na zajęcia i terapie do młodzieżowych ośrodków socjalizacyjnych, wychowawczych położonych często daleko od Pszczyny to złożony proces logistyczny. Nowy, bezpieczny i wieloosobowy samochód z pewnością ułatwi im także organizację czasu wolnego i przemieszczanie się na wycieczki, turnieje czy konkursy.

- Dzięki oszczędnościom udało nam się znaleźć środki, które przekazaliśmy Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny Przystań waśnie na zakup pojazdu. Nowy samochód był bardzo potrzebny. Jestem przekonany, że będzie dobrze służył przez wiele lat - podkreśla starosta Paweł Sadza.

Pojazd kosztował 100 tys. zł. Ze względu na fakt, że z samochodu korzystać będą podopieczni domu dziecka, firma Ganinex Gazda Group zaoferowała cenę znacznie niższą niż za pojazdy z takim samym wyposażeniem proponowali inni oferenci.

- Bardzo się cieszymy, że udało nam się kupić samochód, który poprawi nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo przewożonych dzieci. Nasi podopieczni są bardzo szczęśliwi - podkreśla Iwona Spora, dyrektor Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny Przystań w Pszczynie.

Dzieci nie kryły zachwytu, a zaraz po przekazaniu kluczyków wraz z opiekunem przetestowały nowy pojazd.

new / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.