pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 20 listopada 2017
  • 4 grudnia 2017
  • wyświetleń: 8086

[ZDJĘCIA] Uroczysta Gala "Społecznik Roku 2017" w Stajniach Książęcych

W piątek, 1 grudnia w Stajniach Książęcych w Pszczyna odbyła się Gala Społecznika Roku 2017 - wydarzenie doceniające pracę dziesiątek społeczników.

Gala Społecznika Roku 2017 - 1.12.2017 · fot.


Społecznik Roku został wyłoniony wśród aktywnych pełnoletnich mieszkańców podregionu tyskiego województwa śląskiego, podejmujących nieodpłatnie działania na rzecz innych osób, swojego najbliższego otoczenia, którzy swoim zaangażowaniem działają na rzecz zmiany, na której zyskuje środowisko lokalne, walczą skutecznie z problemami społecznymi lub im zapobiegają, podejmują inicjatywę poprzez realizację oddolnych działań, akcji oraz przedsięwzięć społecznych.

Statuetki rozdawano w trzech kategoriach: Organizacja Pozarządowa, Samorząd oraz Biznes.

Mariusz Królik z Osiedla Pawłowice otrzymał nagrodę Społecznik Roku 2017 w kategorii Organizacje Pozarządowe. Mariusz Królik jest prezesem Stowarzyszenia Inicjatyw Harcerskich dla Dzieci i Młodzieży w Gminie Pawłowice "Przyjaciele", a równocześnie zastępcą komendanta Pawłowickiego Szczepu ZHP. Komendantką jest żona Ewa, z którą razem działają na rzecz harcerzy. Stowarzyszenie, które powołali do istnienia, skupia rodziców dzieci i młodzieży zaangażowanych w harcerstwo. Dzięki organizacji udaje się pozyskiwać fundusze i wspierać i rozwijać działalność pawłowickiego szczepu. Projekty realizowane przez stowarzyszenia pozwoliły m. in. na zakup potrzebnego sprzętu: namiotu, paleniska, fantomów do ćwiczeń z udzielania pierwszej pomocy. O tym, że harcerze są i aktywnie działają w gminie Pawłowice można się przekonać nie tylko podczas uroczystości gminnych, jak Święto Niepodległości czy dożynki gminne, ale również, kiedy pomagają w przeprowadzeniu Biegu Pawłowickiego czy organizują zabawy dla dzieci np. podczas otwarcia toru pumptrack na pawłowickim osiedlu.

Gala Społecznika Roku 2017 - 1.12.2017 · fot.


- Jestem dumny, że wśród tylu wspaniałych osobistości w moje ręce trafiła nagroda główna - statuetka Społecznika Roku 2017 w kategorii Samorząd. Jednak jest to statuetka dla całego kreatywnego zespołu, z którym mam okazję działać każdego dnia dla dobra naszego miasta, aby Tychy z każdym dniem były lepsze - mówił Michał Kasperczyk, radny miasta Tychy, laureat głównej nagrody w kategorii Samorząd.

Michał Kasperczyk - 1.12.2017 · fot.


W kategorii Biznes statuetkę "Społecznik Roku 2017" otrzymała Grażyna Majewska-Tetla, Prezes Fundacji "Integracja". Jest to jedna z nielicznych w podregionie tyskim organizacja pozarządowa, która prowadzi przedsiębiorstwo społeczne, Przedszkole Niepubliczne "Przygoda" w Goczałkowicach-Zdroju. Placówka ta wciąż się rozwija, od nowego roku przenosi się do nowego, większego lokalu, poszerza swoją działalność o stworzenie eko-kuchni, dzięki czemu stworzone zostaną nowe miejsca pracy.

Gala Społecznika Roku 2017 - 1.12.2017 · fot.

BM / pless.pl, źródło: Centrum Społecznego Rozwoju

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.