pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 4 stycznia 2018
  • wyświetleń: 6599

Policjanci z Pszczyny mają nowy oręż w walce z piratami drogowymi

Od stycznia do dyspozycji pszczyńskich policjantów jest precyzyjny laserowy miernik prędkości TruCam. Urządzenie to mierzy prędkość, a równocześnie pozwala zweryfikować czy kierowca podczas jazdy używa telefonu komórkowego lub czy ma zapięte pasy. Jest ono bardzo precyzyjne i pozwala wykonywać wysokiej rozdzielczości zdjęcia także po zmroku.

TruCam, miernik, fotoradar, aparat, policja
Od stycznia policjanci z Pszczyny mają do dyspozycji miernik laserowy TruCam. · fot.


TruCam jest cyfrową kamerą video i urządzeniem laserowego pomiaru prędkości w jednym. Radar, poza samym pomiarem, dodatkowo posiada więc funkcję zapisu całego cyklu na filmie i wykonania zdjęcia rejestrowanego pojazdu. To umożliwia policjantom uniknąć kwestii spornych z kierowcami i rozwiać wszelkie wątpliwości, co do poprawności pomiaru, jeszcze na miejscu kontroli.

- Teraz każdy kierowca będzie mógł tuż po kontroli zobaczyć wynik zmierzonej prędkości jego samochodu wraz z dokumentującymi to wszystko filmem i zdjęciami - opisują działanie urządzenia pszczyńscy policjanci. Jak udało nam się dowiedzieć, nie zdarzyło się jeszcze, by ktoś zakwestionował wynik.

TruCam, miernik, fotoradar, aparat, policja
Urządzenie pozwala nie tylko zmierzyć prędkość, ale także zweryfikować czy kierowca miał zapięte pasy i czy używał telefonu komórkowego. · fot.


Nowoczesny aparat posiada między innymi opcje ustawienia zbliżenia i ostrości zapisu rejestrowanego pojazdu. Dodatkowo ma możliwość wskazania optymalnych warunków cyfrowej dokumentacji przy niekorzystnych warunkach pogodowych.

- W rezultacie tego wszystkiego powstaje niepodważalny dowód każdego zarejestrowanego wykroczenia drogowego, w tym i rozmów kierowców przez telefon podczas jazdy samochodem oraz pomijania przez podróżujących pasów bezpieczeństwa - chwalą urządzenie mundurowi.

TruCam, miernik, fotoradar, aparat, policja
Od stycznia policjanci z Pszczyny mają do dyspozycji miernik laserowy TruCam. · fot.


Policjanci już po kilku dniach podkreślają, że główną zaletą kamery jest równoczesna dokładność pomiaru prędkości, precyzja przy wskazaniu mierzonego pojazdu oraz możliwość wytworzenia pełnej dokumentacji wideo wraz ze zdjęciami.

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.