Najpopularniejsze

• 14 lutego 2018
  • wyświetleń: 2023

[ZDJĘCIA] Strzelcy z KBS Pszczyna na podium w Pucku i Złotoryi

W ostatni weekend zawodnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie uczestniczyli w Zawodach Klasyfikacyjnych "Wielki Puchar Kaczawy" w Złotoryi oraz "Zaślubiny z morzem" w Pucku. Był to wyjątkowo udany weekend pod względem osiągnięć.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie na zawodach w Pucku - 10-11.02.2018 · fot. KBS Pszczyna

W Pucku Pszczynę reprezentowała Emilia Śleziona. Pierwszego dnia zabrakło odrobinę szczęścia. Miejsce tuż za podium dał Emilii wynik 448/500 w kategorii juniorek młodszych. Działo się, gdyż konkurencja ta była rozgrywana po raz pierwszy, gdyż wcześniej juniorzy młodsi strzelali 40 strzałów.

Drugiego dnia ten sam rezultat dał jej 5. lokatę oraz umożliwił start w superfinale, w którym ostatecznie w parze z zawodnikiem Floty Gdynia - Tomaszem Wawrzonowskim zajęła 7. miejsce.

Kurkowe Bractwo Strzeleckie na zawodach w Złotoryi - 10-11.02.2018 · fot. KBS Pszczyna

W Złotoryi Artur Piech pierwszego dnia wszedł do finału w pistolecie pneumatycznym juniorów z 7. miejsca. W finale nic się nie zmieniło i zajął ostatecznie 7. lokatę. Drugiego dnia zwodów Artur zajął wywalczył 2. miejsce tracąc do prowadzącego jedynie 2 punkty.

Marcin Piech natomiast wszedł do finału w karabinie juniorów z 1. miejsca z przewagą 9,8 pkt. W finale jednak po kilku błędach i walce na końcu zajął pechowe, 4. miejsce. Odkuł się natomiast drugiego dnia zawodów, nie pozostawiając już złudzeń co do kolejności na podium i stanął na jego najwyższym stopniu.

Ponadto, jak to często bywa właśnie w Złotoryi, zawodnicy odebrali nagrody z rąk Renaty Mauer-Różańskiej, podwójnej mistrzyni olimpijskiej z Sydney i Aten.