pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 22 lutego 2018
  • 17 czerwca 2018
  • wyświetleń: 21950

Żubrowisko w Łące! Zagrają: Vermis, Esposito, Nocny Kochanek i Organek!

Muzycy z zespołu Vermis nie dali szans swoim konkurentom i zgarnęli główną wygraną w tegorocznej edycji Żubrowiska. To właśnie kapela z Łodzi już 30 czerwca zagra jako support przed Organkiem podczas koncertu finałowego festiwalu.

Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko" na pszczyńskim rynku - 28.04.2018 r. · fot.


Żubrowisko to największa muzyczna impreza organizowana przez powiat pszczyński. - To festiwal, który z roku na rok się rozwija przyciągając nie tylko coraz większe grono fanów, ale także zespołów, które chcą spróbować w nim swoich sił. Dzięki temu, że swoje zgłoszenia mogą wysyłać zespoły z całej Polski jakość muzyczna jest bardzo wysoka - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Tradycją stało się już, że impreza jest dwudniowa, a pierwszy dzień, czyli przegląd kapel, odbywa się w ramach Motoserca. 28 kwietnia przed licznie zgromadzoną na pszczyńskim rynku publicznością zaprezentowało się sześć zespołów. Wcześniej członkowie wszystkich kapel wzięli udział w warsztatach z wokalu, gitary i perkusji, które poprowadzili profesjonalni muzycy.

Zespół Vermist zwycięzca Żubrowiska 2018 w Pszczynie - 28.04.2018 r. · fot.


- Dziękujemy wszystkim za udział w warsztatach i koncercie. Obrady były bardzo burzliwe, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden - podkreślał przewodniczący jury, Mariusz Szulakowski, który razem z pozostałymi jurorami - Barbarą Brodą-Malon i Danielem Kurtyką stanął przed trudnym zadaniem. Ostatecznie jurorzy zdecydowali, że nagrodę starosty pszczyńskiego, Pawła Sadzy o wartości 2500 zł i możliwość wystąpienia podczas koncertu finałowego przed Organkiem otrzymają muzycy z łódzkiego zespołu Vermis.

Nagrodę burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola o wartości 2000 zł zgarnęli z kolei członkowie formacji Jimmy Esposito z Czechowic-Dziedzic. Ich również usłyszymy 30 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące, kiedy zagrają jako support przed Nocnym Kochankiem.

Wręczenie nagród Burmistrza Pszczyny i Starosty Pszczyńskiego dla zwycięzców Żubrowiska 2018, zespołów Espisito i Vermis - 28.04.2018 r. · fot.


Podczas przeglądu przyznano także specjalne wyróżnienia i nagrody. Wyróżnienie trzeciego stopnia i pakiet medialny w postaci wywiadów na portalu pless.pl i w Gazecie Pszczyńskiej przyznano zespołowi Synesthesia z Pszczyny, wyróżnienie drugiego stopnia i możliwość zagrania koncertu na małej scenie podczas Dni Pszczyny zespołowi Deadline z Tychów, a wyróżnienie pierwszego stopnia i również możliwość wystąpienia na małej scenie podczas Dni Pszczyny zespołowi Tequila Sunrise z Bierunia.

Jako gwiazda pierwszego dnia festiwalu oraz Motoserca wystąpił zespół Proletaryat.

Zespół Proletaryat Gwiazda MOTOSERCA 2018 w Pszczynie - 28.04.2018 r. · fot.


30 czerwca na finale imprezy, który odbędzie się w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące wystąpią kolejne gwiazdy - Nocny Kochanek oraz zespół ØRGANEK.

Sprzedaż biletów na koncert finałowy Żubrowiska trwa. Wejściówki można nabyć na stronie www.pckul.pl lub osobiście w sekretariacie Pszczyńskiego Centrum Kultury. Koszt biletu to 20 zł (od 23 czerwca i w dniu imprezy - 30 zł).

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

żubrowisko

ab, BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.