pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 23 lutego 2018
  • 30 marca 2018
  • wyświetleń: 1823

[ZDJĘCIA] Jarmark Wielkanocny w Pawłowicach

Przed świętami, w dniach od 25 do 28 marca w Pawłowicach można było zrobić zakupy na jarmarku wielkanocnym

Jarmark Wielkanocny w Pawłowicach - 25-28.03.2018 · fot.


W niedzielę, 25 marca, wczesnym popołudniem wójt gminy Franciszek Dziendziel uroczyście otworzył Jarmark Wielkanocny. Była orkiestra dęta, ozdoby wielkanocne oraz świąteczne smakołyki.

Przed urzędem pojawiły się tłumy mieszkańców, którzy przyszli zobaczyć występy gminnych zespołów, wziąć udział w warsztatach plastycznych oraz kupić dekoracje i wypieki.Na rozpoczęcie jarmarku grała orkiestra dęta z KWK "Pniówek". Wójt gminy Franciszek Dziendziel wspólnie z ks. Bartoszem Cieślarem proboszczem parafii ewangelicko - augsburskiej w Warszowicach oraz ks. Eugeniuszem Paruzelem proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach złożyli życzenia wielkanocne. Na scenie zaprezentowały się gminne zespoły: zaśpiewały Pawłowickie Babeczki, dziecięca grupa wokalna FANTAZJA oraz zespół Margo, a zatańczył Klub Tańca "i" oraz Black Milk Crew.

Dzieci malowały duże, drewniane pisanki znajdujące się na rynku oraz brały udział w warsztatach plastycznych w holu urzędu, gdzie wykonywały wielkanocne jajka oraz zajączki z papieru pod okiem Agnieszki Kornas - Wiśniewskiej, instruktorki Gminnego Ośrodka Kultury. Najmłodszych do wspólnej zabawy zachęcały Zające rozdające watę cukrową i baloniki. Panie z kół gospodyń wiejskich z Pniówka, Golasowic, Pawłowic i Jarząbkowic sprzedawały m. in. ciasteczka i ciasta, makaron, pierogi, a Barbara Zamęcka częstowała dobrym chlebem i uczyła jak przygotować zaczyn chlebowy. Były jajka zdobione różnymi technikami, stroiki i ręcznie szyte maskotki.Każdy z odwiedzających jarmark mógł poczęstować się żurkiem z jajkiem. W holu budynku urzędu Leszek Młynarczyk opowiadał oraz pokazywał jak ozdabiać jaja techniką rytowniczą. Hol budynku ozdabia 6,5 metrowa palma wielkanocna wykonana metodą tyradycyjną przez Janinę i Zygfryda Lazarów z Pielgrzymowic.

Podczas jarmarku rozstrzygnięto również konkurs "Wielkanocne Jajo" organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury.

new / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.