pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 2 marca 2018
  • 24 marca 2018
  • wyświetleń: 23120

[ZDJĘCIA] Uczestnicy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej przeszli trasę 40 km!

Wczoraj w powiecie pszczyńskim, na trzech różnych trasach, odbyła się Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy czarkowskiej edycji wydarzenia mieli do wyboru dwie trasy o długościach 24 oraz 40 km. Ci, którzy wzięli udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Suszcu pokonali w sumie 40 km. W galerii pless.pl możecie zobaczyć fotorelację czarkowskiej edycji EDK.

Ekstremalna Droga Krzyżowa Czarków 2018 - 23.03.2018 · fot.


Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu wybranej trasy w nocy i na modlitwie. W milczeniu, zmagając się z bólem, pokonując zmęczenie, czując na twarzy zimny deszcz, idąc pod wiatr, często po leśnych dróżkach. To droga krzyżowa, która przyjmuje charakter rekolekcji. Wyjątkowy czas, składający się z czterech kroków: wyzwania, drogi, zmagania oraz spotkania. Wyzwanie pojawia się w momencie poznania idei EDK. Podjęcie tego wyzwania prowadzi do drogi. Trzeci krok to zmaganie, które pojawia się, gdy zaczyna brakować sił i trzeba przezwyciężyć swoje słabości. Zwieńczeniem walki jest spotkanie z Bogiem.

W Czarkowie opracowano dwie trasy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Trasa niebieska wynosiła 24 kilometry i wiodła z kościoła św. Józefa Robotnika w Czarkowie, kolejno do Radostowic, Kobielic i Suszca, a następnie z powrotem do Czarkowa. Trasa czerwona, o długości 40 kilometrów, prowadziła od kościoła św. Józefa Robotnika w Czarkowie do Radostowic, Kobielic, Suszca, Kobióra, Studzienic i Piasku. Kończyła się obok kapliczki murowanej w Czarkowie. D

W Suszcu trasa Ekstremalnej Drogi Krzyżowej prowadziła przez Suszec, Radostowice, Kobielice, Brzeźce, Kryry, i Rudziczkę. Długość trasy wyniosła 40 km.[/uli]

ups, BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.