pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 5 kwietnia 2018
  • 14 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1754

[ZDJĘCIA] Dzień Podróżnika w bibliotece w Pawłowicach

W czwartek, 12 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowicach odbyły się IV Dni Podróżnika.

Dzień Podróżnika w bibliotece w Pawłowicach - 12.04.2018 · fot.


W czytelni biblioteki można było poczuć "Japońskie klimaty" dzięki uprzejmości pasjonatki podróży p. Ewy Myśliwiec, która podzieliła się z młodzieżą z SP nr 1 swoimi wrażeniami z pobytu w Japonii. Spotkanie miało charakter warsztatów, podczas których uczniowie poznali wiele zwyczajów i tradycji z tego ciekawego kraju, m.in. pili herbatę matcha, próbowali sushi, chipsów z krewetek i małych rybek oraz przymierzali oryginalne stroje japońskie, w których uczyli się podstawowych figur tańca z wachlarzami. Wykorzystując sztukę składania papieru (origami) uczestnicy wykonali czapkę samuraja oraz poznali kilka liter zawiłego alfabetu oraz mogli się sami przekonać jak trudna jest jego pisownia. Było to niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie, bardzo dziękujemy p. Ewie za wspaniałe warsztaty.

Dzień Podróżnika odbył się również w Krzyżowicach. Warsztaty pod tytułem "Dzieci na świecie" przeprowadził pan Zdzich Rabenda. Uczniów klas trzecich zabrał w podróż do Tanzanii, gdzie mogli zapoznać się z panującymi zwyczajami Masajów. Ciekawe okazały się zwierzęta na sawannie, które wzbudziły szerokie uśmiechy uczestników. Następnym "przystankiem" była Turcja - uczniowie mogli dowiedzieć się jak ich rówieśnicy się uczą oraz jak trudne mają życie i wiele obowiązków. Podróż zakończyła się w Omanie, choć nie było to końcem warsztatów. Dzieci miały okazję poprzymierzać różne okrycia głowy z różnych stron świata, nauczyły się również przywitania oraz pożegnania w kilku językach. Spotkanie z pewnością na długo utkwi w pamięci, ponieważ w uczestnikach została rozbudzona pasja do podróżowania.

Zwieńczeniem Dnia Podróżnika było spotkanie w czytelni GBP z Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami, podróżnikami, przewodnikami trekkingowymi oraz autorami albumu fotograficznego "Himalaje - szlakiem karawan i pielgrzymów" oraz przewodnika trekkingowego po indyjskich Himalajach. Prelegenci zabrali uczestników w egzotyczną podróż do Kaszmiru, podczas której mogli poznać łagodny klimat, żyzne gleby i podziwiać zachwycające krajobrazy. Eleganckie łodzie mieszkalne, domy na wyspach, pływające ogrody, poranny warzywny targ na wodzie tworzą niepowtarzalny klimat. Uczestnicy zobaczyli również, jak kaszmirscy rzemieślnicy tkają delikatne wełniane szale, haftują, wiążą dywany. Państwo Mazurkiewiczowie zaprezentowali raj, w którym jednak życie nie jest łatwe. Piękne slajdy z odległej himalajskiej krainy wzbogacone muzyką etniczną i ciekawe opowieści naszych prelegentów zachwyciły słuchaczy.

new / pless.pl, źródło: GBP w Pawłowicach

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.