pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 30 marca 2018
  • wyświetleń: 9289

27-latek pobił przechodnia, bo nie kibicował klubowi piłkarskiemu

W minionych dniach 27-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego usłyszał zarzut spowodowania obrażeń ciała u nieznanego mu przechodnia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego czynu i prosił o możliwość skorzystania z dobrowolnego poddania się karze. Sąd nakazał mu oddać część swojego wynagrodzenia na cele społeczne, uregulować nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego oraz pokryć opłaty i koszty sądowe.

27-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego w tunelu przebiegającym pod ul. Bielską w Pszczynie zaczepił dwóch mężczyzn zadając im pytanie "Za kim jesteście?". Zarówno sam pokrzywdzony, jak i towarzyszący mu kolega, nie chcieli wymieniać nazwy żadnego klubu piłkarskiego, bo, jak zaznaczyli, "... nie interesuje ich piłka nożna, ani też nikomu nie kibicują".

Takie postawienie sprawy nie było satysfakcjonujące dla 27-latka, w związku z czym ruszył za jednym z nich. Zaatakował 39-latka uderzając go metalowym narzędziem w plecy, a następnie rzucając tym przedmiotem w jego stronę. Szczęśliwie, skończyło się tylko na niegroźnych obrażeniach ciała. Ranny mężczyzna poinformował o wszystkim miejscowych policjantów i przekazał im dokładny rysopis sprawcy oraz towarzyszącej mu dwójki znajomych. Finał był taki, że kilka kwadransów później mundurowi zlokalizowali opisywaną grupkę osób przy jednym z miejscowych sklepów monopolowych. Zarówno podejrzany, jak i jego kompan, zostali ukarani mandatem karnym za wulgaryzmy w miejscu publicznym.

Dodatkowo, już wkrótce, 27-latek będzie musiał liczyć się także z trzymiesięcznym ograniczeniem wolności polegającym na wpłacie określonej części swoich zarobków na wskazane przez sąd cele społeczne.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.