pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 3 kwietnia 2018
  • 9 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 1579

Ewa Kassala - spotkanie autorskie w Galerii 13

Za nami:

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do Galerii "13" na spotkanie z nietuzinkową autorką - Ewą Kassalą, które odbędzie się 9 kwietnia o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Na stronach swoich powieści, Ewa Kassala przywołuje do życia najpotężniejsze kobiety jakie kiedykolwiek stąpały po ziemi. Mądre, silne i odważne królowe, które nie bały się używać rozumu i kobiecego uroku by dostawać to, czego chciały. Jak dotąd, jej książki zostały docenione w Polsce przez wydawcę "50 Twarzy Greya" czy serię autorstwa Dana Browna - tj. Wydawnictwo SoniA Draga. Od roku 2017, jej teksty zdobywają również serca i umysły czytelników w Stanach Zjednoczonych czy Ameryce Południowej - w językach hiszpańskim i angielskim.

W swoich pracach, Ewa Kassala łączy szerokie naukowe zgłębianie tematu (każda książka powstaje przy konsultacji z historykami) z literackim talentem, dzięki czemu czytelnik może poczuć atmosferę starożytnego świata. Możesz iść krok w krok z bohaterkami z legend i zamiast zakurzonej historii, doświadczać prawdziwych emocji, dylematów i wątpliwości, z jakimi borykały się bohaterki.

Czytelnicy mogą dostrzec, że nawet najwięksi władcy musieli sprostać tym samym wyzwaniom co reszta ludzi i że potencjał wielkości drzemie w każdym z nas, zawsze gotów na to, by się zbudzić. To przekaz, jaki Ewa Kassala zawiera w swoich książkach - każdy z nas ma szansę, by stać się legendą. Czasem, jedyna rzecz, jaką trzeba zrobić, to się odważyć. Odważyć się postawić jeszcze jeden krok naprzód i wziąć przeznaczenie w swoje ręce. Czasem, tylko tyle potrzeba, by lśnić - tak jak władczynie minionych wieków.

Co do samej autorki, odbyła długą podróż, by zebrać doświadczenia, które czynią jej książki tak magicznymi. Prowadziła liczne programy telewizyjne i jest specjalistką do spraw równouprawnienia oraz autoprezentacji. Jest znana z działań społecznych, co potwierdzają nagrody, a wśród nich między innymi "Chapeau Bas", "Bizneswoman Roku", "Queen of Charity" czy "Ekolaury". Była pełnomocniczką śląskiego wojewody ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn, sprowadziła także do Polski Dress for Success - organizację non-profit pomagającą kobietom ponownie wejść na rynek pracy. Napisała tuzin książek, do których trylogia egipska jest najnowszym dodatkiem.

Najlepsze dopiero nadejdzie. Obecnie, pracuje nad opowieścią o królowej Saby i królu Salomonie - historii, która doprowadziła do stworzenia chyba najbardziej romantycznego utworu w historii świata - biblijnej Pieśni nad Pieśniami.

Ewa Kassala


Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Piastowska 1

tel. 032 2104244
tel. 032 4471006

new / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.