Najpopularniejsze

• 4 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 2026

Młoda szachistka wygrała turniej w Ustroniu

Paulina Trzaskalik ze Stowarzyszenia Szachowego Gminy Pawłowice zdobyła I miejsce podczas sobotniego turnieju szachowego dzieci przedszkolnych do lat 7.

Paulina Trzaskalik
Paulina Trzaskalik · fot. Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice

W sobotę, 24 marca w Ustroniu odbył się turniej szachowy dzieci przedszkolnych do lat 7 mieszkających na ziemi cieszyńskiej i rybnickiej. Wśród 52 przedszkolaków reprezentująca Stowarzyszenie Szachowe Gminy Pawłowice, a zarazem przedszkole w Golasowicach, Trzaskalik Paulina jako jedyna zdobyła komplet punktów i 1 miejsce w całym turnieju. Z rąk organizatorów otrzymała puchar, medal oraz nagrodę jako jeden z najbardziej utalentowanych przedszkolaków pod względem intelektualnym.

Paulina jest na początku swojej kariery sportowej ale już w zeszłym roku, mając 5 lat, zdobyła 6 miejsce na ogólnopolskich mistrzostwach szkół i przedszkoli, a teraz wygrała pierwszy turniej z tak dużą liczbą uczestników.