pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 10 kwietnia 2018
  • 16 kwietnia 2018
  • wyświetleń: 7129

Pszczyńska Noc Muzeów: atrakcji będzie mnóstwo!

Podobnie jak w latach ubiegłych, w maju w Pszczynie zorganizowana zostanie Noc Muzeów. Impreza tradycyjnie zapowiada się bardzo ciekawie i atrakcyjnie dla mieszkańców oraz turystów.

Noc Muzeów 2017 - Muzeum Zamkowe w Pszczynie - 20.05.2017 r. · fot.


Noc Muzeów to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie umożliwiane jest za symboliczną kwotę płaconą przy pierwszym wejściu lub za darmo.

Noc Muzeów 2017 - Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej - 20.05.2017 r. · fot.


W tym roku 19 maja w Pszczynie podczas Nocy Muzeów swoje drzwi otworzą: Muzeum Zamkowe, Stajnie Książęce, Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej", Muzeum Prasy Śląskiej im. W. Korfantego, Urząd Miejski, Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, Kościół Ewangelicki oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego. Będzie to niezwykła okazja, by w wyjątkowej atmosferze móc podziwiać te piękne miejsca.

Noc Muzeów 2017 - Kościół ewangelicki w Pszczynie - 20.05.2017 r. · fot.


W programie tegorocznych imprez jest nie tylko zwiedzanie, ale także ciekawe warsztaty. Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie tłoczyć druki na zabytkowych prasach, zapoznać się z działaniem wojskowego telefonu polowego czy zobaczyć jak działa młyn wodny. Niektórzy będą mieli okazję sprawdzić swoją odwagę przed strzygami i utopcami, a inni posłuchać historii Pszczyny z czasów I wojny światowej. To jeszcze nie wszystko, albowiem po zmroku rozpoczną się na starówce wieczorne iluminacje.

Szczegółowy program Pszczyńskiej Nocy Muzeów w poszczególnych obiektach znajdziecie w artykułach poniżej.

BM, Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze