pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 14 kwietnia 2018
  • 19 maja 2018
  • wyświetleń: 7591

Pszczyńska Noc Muzeów 2018 w schronie w miejskim ratuszu

Za nami:

Niewiele osób zna tajemnice pszczyńskiego ratusza. Tym bardziej 19 maja zachęcamy do odwiedzin Urzędu Miejskiego, gdzie w podziemiach będzie można zwiedzić stary schron przeciwlotniczy.

Noc Muzeów 2017 - schron przeciwlotniczy pod pszczyńskim ratuszem - 20.05.2017 r. · fot.


Urząd Miejski po raz kolejny bierze udział w Pszczyńskiej Nocy Muzeów. W tym roku będzie otwarty od 10.00 do północy. Poza arcyciekawymi podziemiami, do których na co dzień wejść turyści i mieszkańcy nie mogą, będzie można zobaczyć dwie interesujące wystawy. Pierwsza z nich do malarstwo Christy Knipper, druga to fotografie obrazujące 10 lat Książęcej Gry Miejskiej. Jeśli tylko braliście, w którejś z edycji udział, to koniecznie musicie te zdjęcia obejrzeć. Wstęp jest oczywiście bezpłatny.

W tym roku 19 maja w Pszczynie podczas Nocy Muzeów swoje drzwi otworzą także: Muzeum Zamkowe, Stajnie Książęce, Skansen "Zagroda Wsi Pszczyńskiej", Muzeum Prasy Śląskiej im. W. Korfantego, Muzeum Militarnych Dziejów Śląska, Kościół Ewangelicki oraz Kościół Adwentystów Dnia Siódmego.

Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.