pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 5 maja 2018
  • 15 maja 2018
  • wyświetleń: 10789

[ZDJĘCIA] Regaty w Wiśle Wielkiej zainaugurowały sezon żeglarski

W miniony weekend na Zbiorniku Goczałkowickim odbyło się ważne wydarzenie dla wszystkich żeglarzy z naszego regionu - otwarcie sezonu. Z tej okazji przy ośrodku Jachtklubu PTTK w Wiśle Wielkiej odbyły się regaty w klasie Omega oraz w klasie katamaran.

Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty - 12-13.05.2018 · fot.


12 i 13 maja w Wiśle Wielkiej odbyły się regaty inaugurujące sezon żeglarski. 21 załóg spotkało się przy ośrodku Jachtklubu PTTK, by powalczyć o miano najlepszego. Siedem zespołów zmierzyło się w klasie Omega walcząc o Puchar Starosty Pszczyńskiego, natomiast 12 ekip walczyło w regatach w klasie katamaran, które odbyły się w ramach Pucharu Polski Południowej Katamaranów 2018.

Pomimo trudnych warunków żeglarze ostro walczyli o tytuły najlepszych. Ostatecznie, wygrywając wszystkie wyścigi, w klasie Omega pierwsze miejsce zdobyli Jan Gocki, Michał Gocki oraz Mariola Bilińska. Zaraz za nimi na podium znaleźli się Grzegorz Kałuski, Krzysztof Skoneczny i Piotr Michalski, a jako trzeci Janusz Gnyp, Krzysztof Wątroba i Bogusław Mokwa.

Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty - 12-13.05.2018
Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty - 12-13.05.2018 · fot.


W klasie katamaran zwyciężył zespół Krzysztofa Bossaka i Piotra Sicińskiego. Jako drudzy uplasowali się Kuba Bączek, Anna Bączek i Robert Adamczyk, a trzecie miejsce zajęli Kamil Pardel i Jan Pardel.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom regat gratulował starosta pszczyński, Paweł Sadza. - Ta impreza odbywa się przede wszystkim dzięki waszej pasji i wytrwałości. Serdecznie gratuluję nie tylko tym, którzy zwyciężyli, ale przede wszystkim tym, którzy nie poddawali się i postanowili zmierzyć się ze swoimi słabościami - mówił starosta.

W ramach otwarcia sezonu odbył się także chrzest żeglarski, podczas którego nowi neofici zostali przyjęci w poczet żeglarzy.

Organizatorami wydarzenia były: Jachtklub PTTK w Pszczynie, powiat pszczyński, Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, Katamarany Południe oraz firma JAS FBG.

Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty - 12-13.05.2018
Regaty Żeglarskie o Puchar Starosty - 12-13.05.2018 · fot.


Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie

43-200 Pszczyna
ul. Zamenhofa 5a

tel. 32 210 55 00

BM, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA