pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 3 czerwca 2018
  • 4 czerwca 2018
  • wyświetleń: 76701

[WIDEO, ZDJĘCIA] Podtopienia w powiecie. 138 interwencji straży

W długi czerwcowy weekend pogoda nas nie rozpieszczała. Od piątku wypoczynek na świeżym powietrzu utrudniały nam opady deszczu i burze. W niedzielę od rana intensywnie padał deszcz, co spowodowało liczne podtopienia. Na rzece Pszczynce ogłoszono stan alarmowy. Burmistrz Pszczyny powołał Gminny Sztab Kryzysowy.

Podtopienia na os. Stara Wieś w Pszczynie - 03.06.2018 · fot.


Podtopienia na ulicy Staromiejskiej w Pszczynie - 3.06.2018 · fot.


- Padający deszcz sprawił, że pszczyńscy strażacy w niedzielę, 3 czerwca od wczesnych godzin porannych rozpoczęli zmagania z żywiołem. Od godziny 6.00 do 13.00 odnotowali około 138 interwencji. Dotyczyły one w głównej mierze zalanych piwnic w budynkach mieszkalnych i innych obiektach budowlanych. Woda z lokalnych cieków wodnych zalewała także drogi oraz posesje - poinformował st. kpt. Mateusz Caputa, oficer prasowy straży pożarnej w Pszczynie.

Najwięcej zdarzeń odnotowano m.in. w Pszczynie, Łące, Woli, Górze i Kobielicach. Łącznie w usuwanie skutków zdarzeń zaangażowanych było około 153 zastępy PSP oraz OSP. W działaniach uczestniczyli również m.in. przedstawiciele samorządowych struktur zarządzania kryzysowego.

pszczynk, most
Poziom wody w Pszczynce - 03.06.2018, godz. 11:20 · fot.


W związku z obfitymi opadami deszczu i licznymi podtopieniami burmistrz Dariusz Skrobol powołał w niedzielę rano Gminny Sztab Kryzysowy oraz podjął decyzję o natychmiastowym wycofaniu wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych przydzielonych do zabezpieczenia trasy zaplanowanego na niedzielę biegu pszczyńskiego.

Jednostki te działały w terenie od wczesnych godzin porannych niosąc pomoc mieszkańcom gminy Pszczyna. Działania prowadzone były m.in. na terenach Łąki, Wisły Wielkiej, Studzionki, Brzeźc, a także na pszczyńskich osiedlach. Na rzece Pszczynce ogłoszono stan alarmowy.Gminny Sztab Kryzysowy działa pod nr tel. (32) 447-08-00 oraz komórkowym 698-398-461. W akcji uczestniczyły również wozy Przedsiębiorstwa Inżynierii Komunalnej oraz samochody dostarczające piasek z Zakładu Zieleni Miejskiej. Ostatecznie wydano 5 tys. worków i wyspano ponad 60 ton piasku. W poniedziałek powołano zespół, który w terenie oszacuje poniesione straty.

PszczynaLoading...


Zalana była m.in. remontowana ulica Słoneczna w Pszczynie. Na miejscu przez kilka godzin interweniowała straż pożarna, która wypompowywała wodę z drogi oraz piwnic okolicznych domów. Podtopienia pojawiły się również na ulicy Brzechwy. - Wczoraj rano było kilka ulic zalanych a po południu woda już nigdzie nie stała poza ulicą Brzechwy, która jest do dnia dzisiejszego nie przejezdna - sygnalizuje czytelniczka.

Zalana ulica Słoneczna w Pszczynie - 03.06.2018 · fot.


Interwencja OSP Piasek w Pszczynie - 3.06.2018 · fot.


Zalana ul. Brzechwy w Pszczynie - 3.06.2018 · fot.


Zalana ulica Moniuszki w Pszczynie - 3.06.2018 · fot.


Fekalia wypływające z kanalizacji na ul. Paderewskiego w Pszczynie - 3.06.2018 · fot.


Podtopienia na ulicy Karłowicza w Pszczynie - 3.06.2018 · fot.


PorębaO podtopieniach informowali również mieszkańcy Poręby. Tam OSP Studzionka zabezpieczyła 10 budynków przed zalaniem. Równocześnie wypompowywana była woda z zalanych piwnic. Usunięto również kilka drzew, zagrażających bezpieczeństwu.

Interwencja OSP Studzionka w Porębie - 3.06.2018 · fot.


ŁąkaNieciekawa sytuacja była także w Łące - z dużą ilością wody zmagali się mieszkańcy ul. Tetmajera.

Zalana ul. Tetmajera w Łące - 3.06.2018 · fot.


Interwencje OSP Studzionka - 3.06.2018 · fot.


Podtopienia na ulicy Piotra Skargi w Łące - 3.06.2018 · fot.
Goczałkowice-ZdrójPoranna ulewa doprowadziła też do zalania ulic Głównej i Zimowej w Goczałkowicach-Zdroju.Zalana ulica Główna w Goczałkowicach-Zdroju - 3.06.2018 · fot.


Zalana ul. Zimowa w Goczałkowicach-Zdroju - 3.06.2018 · fot.

new, BM, sid / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA