pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 14 czerwca 2018
  • wyświetleń: 11863

Młodzież z Phoenix w USA na wymianie w naszym powiecie

Grupa uczniów Valley Christian High School z Phoenix w stanie Arizona przyjechała na wymianę młodzieży do LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie. Współpraca obu szkół została zawiązana trzy lata temu.

Młodzież z Phoenix w USA na wymianie w naszym powiecie · fot.


Goście z USA będą przebywać w naszym powiecie do 19 czerwca. Spotkali się już ze starostą pszczyńskim, Pawłem Sadzą, który opowiedział im, co wyróżnia nasz powiat.

Podczas pobytu na ziemi pszczyńskiej uczniowie amerykańskiej szkoły będą uczestniczyć w życiu "Chrobrego", zwiedzą nasz powiat, region oraz Kraków i Warszawę. Wezmą też udział w warsztatach o Muzeum Auschwitz-Birkenau, które przygotują ich do wizyty w tym miejscu. Młodzież polska i amerykańska zrealizuje także wspólny projekt - koncert, z którego dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji Zwierzęcej Arkadia.

Uczniowie pszczyńskiego liceum byli w Phoenix w grudniu. Wtedy mieli okazję zaprzyjaźnić się z kolegami z amerykańskiej szkoły, poznać region, zaprezentowali także swoje muzyczne talenty podczas szkolnego koncertu.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA