Najpopularniejsze

• 5 lipca 2018
  • wyświetleń: 7715

Sportowcy z gminy Pszczyna nagrodzeni za medale

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz Dariusz Skrobol nagrodził Weronikę Osińską, która zdobyła mistrzostwo świata w tańcu, a także Darię Zimnol oraz Julię Pławecką za zdobycie mistrzostwa Polski w grze deblowej podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej. Nagrodę odebrał również Damian Pławecki, trener złotych medalistek.

Sportowcy nagrodzeni za medale - 06.2018 · fot. UM Pszczyna

Kornelia Marczak - badminton
  • Reprezentantka Polski
  • Brązowy medal w grze deblowej - w 54 Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Lubinie w dniach 1-4.02.2018 roku

Daria Zimnol - badminton
  • Powołana do Kadry Narodowej do lat 17
  • Przygotowuje się do Mistrzostw Europy do lat 17 (rok 2019)

Julia Pławecka - badminton
  • Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych w grze deblowej (Tarnowo Podgórne- Wielkopolska, 11-13.05.2018. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży). Tam też zajęła 3. miejsce w grze pojedynczej.

Weronika Osińska
Weronika jest wszechstronnie utalentowaną tancerką. Interesuje się baletem i tańcem nowoczesnym. Obecnie największe sukcesy osiąga w hip-hop i dancehall solo, w duecie i w formacji.
  • Powołanie do Kadry Narodowej na Mistrzostwa Świata federacji IDF
  • Mistrzostwo Świata (Pula 23-27.05.2018) w kategorii hip-hop duety kadecie
  • Mistrzostwo Świata (Pula 23-25.07.2018) w kategorii hip-hop Formacje Junior
  • Mistrzostwo Polski Solo Juniors na XXIV Mistrzostwach Polski Hip Hop Solo Juniors Tańca Freestyle (PZTF) w Twardogórze
  • I miejsce w Pucharze Polski Polskiego Związku Tańca Sportowego w Radzyminie w kategoriach Hip Hop Solo Kadeci Hip-Hop Duety Kadeci (9 czerwca)