pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 20 września 2018
  • 4 października 2018
  • wyświetleń: 1614

Wielkie zbieranie kasztanów i żołędzi dla naszych leśnych sąsiadów

Kasztany i żołędzie są przysmakiem dzików, saren, jeleni, danieli, żubrów, a także ptaków: sójek i bażantów. Są bogate w witaminy i substancje odżywcze, dlatego wykorzystuje się je do dokarmiania zwierzyny leśnej. Wiele zwierząt otrzymuje dzięki temu w okresie zimy niezbędny pokarm, którego normalnie nie mogłoby samodzielnie znaleźć ze względu na trudne warunki pogodowe w trakcie długiej zimy.

Jeśli lubicie spacerować i spędzać czas na świeżym powietrzu oraz macie ochotę się przyłączyć do akcji, to serdecznie zapraszamy. Liczy się każda garść, kieszeń czy woreczek zebranych kasztanów i żołędzi. Przed Karczmą Wiejską w Jankowicach zostaną ustawione kosze i pojemniki na zebrane dary.

W podziękowaniu za kasztany i żołędzie każdy, kto przyniesie je do nas otrzyma zaproszenie na ognisko organizowane w Karczmie Wiejskiej. Termin ogniska wstępnie ustalony jest na sobotę, 6 października o godzinie 13:00-15:00, zależny jest od warunków pogodowych.

Szczegóły całej akcji możecie znaleźć na stronie www.karczmawiejska.pl lub na naszym fanpage: www.facebook/karczmajankowice.

Zbiórka, rozpoczęła się 15 września i potrwa tak długo, jak będzie to potrzebne.

Nasza zbiórka to dobry sposób kształtowania nawyków ekologicznych wśród młodych osób, wpajanie wrażliwości wobec zwierząt i oszczędnego gospodarowania zasobami przyrody. Przede wszystkim pomoże ona zwierzętom przetrwać w trudnych, zimowych warunkach, w których mogłyby sobie nie poradzić bez pomocy człowieka.

Najlepiej jest zbierać te cenne jesienne dary na terenach zabudowanych, gdzie owoce marnują się gnijąc na trawnikach i zaśmiecając parkowe alejki, a leśne zwierzęta nie mają szans na ich odnalezienie w zimowej porze. Te leśne najlepiej zostawić na swoim miejscu. Zwierzaki same je odnajdą gdy będą potrzebowały.

Żołędzie będziemy również zbierać w niedziele w naszym ogrodzie, gdzie podczas zabawy z naszą panią animator dzieciaki będą miały okazję przyłączyć się do akcji pomocy zwierzakom i dowiedzieć się, dlaczego ich pomoc jest ważna.

Wszystkie zebrane żołędzie i kasztany zostaną przekazane do sąsiadującego z naszym lokalem Ośrodka Hodowli Żubrów i Edukacji Leśnej w Jankowicach do karmienia żubrów i zwierząt leśnych zamieszkujących jankowickie lasy.

Dziękujemy za każdego kasztana i żołędzia.

Karczma Wiejska


43-215 Jankowice
ul. Żubrów 112

tel. 32 447 18 82REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA