pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 22 października 2018
  • 24 października 2018
  • wyświetleń: 79196

PPS i PiS na remis! Poznaliśmy skład Rady Miejskiej w Pszczynie!

Po wielogodzinnym oczekiwaniu poznaliśmy wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Pszczynie! W ławach sali sesyjnej ostatecznie zasiądą samorządowcy z czterech komitetów, a na samym szczycie jest remis!

rada miejska 2018


Po siedem mandatów będą miały Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe oraz Prawo i Sprawiedliwość. Sześciu radnych będzie miała Ziemia Pszczyńska, a trzech Liga Samorządowa Pierwsza. KWW Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego nie przekroczył progu wyborczego.

Skład Rady Miejskiej w Pszczynie na kolejną kadencję:

KW Prawo I Sprawiedliwość
  • Marcela Kanafek-Lewandowska
  • Henryk Kopiec
  • Marek Szklorz
  • Andrzej Mańka
  • Rafał Wróbel
  • Michał Ziebura
  • Piotr Rabaszowski


KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
  • Marcelina Leki
  • Maria Szostak
  • Barbara Sopot-Zembok
  • Krystyna Fuławka
  • Leszek Szczotka
  • Andrzej Wojtanowicz
  • Dariusz Skrobol


KWW Ziemia Pszczyńska
  • Maciej Stieber
  • Marek Dutkowski
  • Arkadiusz Gardiasz
  • Grzegorz Kuczera
  • Renata Dyrda
  • Marta Wojciechowska-Smolarz


KW Liga Samorządowa Pierwsza

  • Barbara Psik
  • Jacek Kubis
  • Łukasz Tetla


Na powyższej liście znajduje się Dariusz Skrobol. Ze względu na sukces w wyborach na burmistrza w Radzie Miejskiej zastąpi go kolejny kandydat PPS z najwyższym wynikiem w okręgu nr 4. Wszystko wskazuje na to, że będzie to Ireneusz Gruszka.

Głosy uzyskane przez poszczególnych kandydatów:

Okręg nr 1:



KW Prawo i Sprawiedliwość
1. Marcela Kanafek-Lewandowska - 723 głosy
2. Henryk Kopiec - 420 głosów
3. Józef Ryguła - 172 głosy
4. Jacek Stadnik - 14 głosów
5. Joanna Gaża - 77 głosów
6. Brygida Kotas - 40 głosów
7. Stanisław Pyclik - 100 głosów
8. Józef Lekki - 119 głosów

KWW Ziemia Pszczyńska
1. Maciej Stieber - 511 głosów
2. Ryszard Baron - 162 głosy
3. Marek Dutkowski - 426 głosów
4. Ewa Chwedyna - 104 głosy
5. Bogusława Pochyły - 43 głosy
6. Joanna Kędzior - 39 głosów
7. Aleksandra Jarczok - 87 głosów
8. Bernadeta Sojka-Jany - 140 głosów

KWW Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego
1. Bożena Wieczorek - 81 głosów
2. Oskar Witański - 63 głosy
3. Damian Tyndyk - 43 głosy
4. Krzysztof Szweda - 39 głosów
5. Arkadiusz Janda - 12 głosów
6. Gabriela Dygowska - 26 głosów
7. Paulina Worona - 9 głosów
8. Szymon Kamiński - 52 głosy

KW Liga Samorządowa Pierwsza
1. Edward Kania - 49 głosów
2. Dariusz Fuchs - 74 głosy
3. Jadwiga Hołownia - 22 głosy
4. Joanna Kania - 47 głosów
5. Andrzej Wicher - 63 głosy
6. Krzysztof Winiarczuk - 16 głosów
7. Ewa Spyrczak - 34 głosy
8. Paweł Wrzeszcz - 25 głosów

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
1. Marcelina Leki - 988 głosów
2. Maria Szostak - 373 głosy
3. Roman Urbańczyk - 322 głosy
4. Janusz Ziernicki - 111 głosów
5. Grzegorz Cempura - 67 głosów
6. Monika Kiełkowska - 154 głosy
7. Jacek Kobyliński - 116 głosów
8. Barbara Szmajduch - 63 głosy

Okręg nr 2:



KW Prawo i Sprawiedliwość
1. Marek Szklorz - 685 głosów
2. Kamil Widłok - 333 głosy
3. Andrzej Cyran - 128 głosów
4. Monika Major - 58 głosów
5. Sylwia Bartecka - 82 głosy

KWW Ziemia Pszczyńska
1. Arkadiusz Gardiasz - 863 głosy
2. Tomasz Niesyto - 121 głosów
3. Grzegorz Kuczera - 267 głosów
4. Elżbieta Jasińska - 199 głosów
5. Halina Stoppa - 43 głosy
6. Daniel Osiński - 23 głosy
7. Katarzyna Granda - 101 głosów

KWW Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego
1. Przemysław Wieczorek - 142 głosy
2. Aneta Król - 33 głosy
3. Stanisław Stypka - 21 głosów
4. Anita Kwiatkowska - 20 głosów
5. Marek Czakański - 19 głosów
6. Beata Olszynka - 17 głosów
7. Małgorzata Bąk - 26 głosów

KW Liga Samorządowa Pierwsza
1. Ewa Czembor - 151 głosów
2. Justyna Waliczek - 22 głosy
3. Arkadiusz Wiśniowski - 60 głosów
4. Artur Mamok - 59 głosów
5. Miłosz Klemens - 22 głosy

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
1. Barbara Sopot-Zembok - 454 głosy
2. Krystyna Fuławka - 247 głosów
3. Roman Piesiur - 124 głosy
4. Ryszard Dudek - 55 głosów
5. Janusz Chudy - 89 głosów
6. Ewa Kołodziejczyk - 180 głosów
7. Monika Rąba - 206 głosów

Okręg nr 3:



KW Prawo i Sprawiedliwość
1. Czesław Moń - 373 głosy
2. Andrzej Mańka - 378 głosów
3. Dominika Major-Piszczek - 87 głosów
4. Krzysztof Jacek - 69 głosów
5. Joanna Kowalik - 41 głosów
6. Barbara Masny - 148 głosów
7. Rafał Wróbel - 522 głosy

KWW Ziemia Pszczyńska
1. Renata Dyrda - 463 głosy
2. Marek Głombek - 287 głosów
3. Mariusz Stencel - 229 głosów
4. Wanda Wyroba - 112 głosów
5. Michał Niedziela - 44 głosy
6. Bożena Sodzawiczny - 48 głosów

KWW Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego
1. Magdalena Szromek - 40 głosów
2. Michał Kozub - 59 głosów
3. Arkadiusz Adamczyk - 8 głosów
4. Ewelina Kuźniak - 10 głosów
5. Aurelia Kania - 20 głosów
6. Mateusz Grzegorzek - 10 głosów
7. Weronika Caputa - 23 głosy
8. Mateusz Jędrysik - 12 głosów

KW Liga Samorządowa Pierwsza
1. Renata Sosna - 176 głosów
2. Barbara Psik - 561 głosów
3. Jacek Kubis - 559 głosów
4. Jolanta Spek - 339 głosów
5. Katarzyna Lazarek - 37 głosów
6. Marek Wojtala - 72 głosy
7. Jarosław Zawisza - 25 głosów

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
1. Leszek Szczotka - 775 głosów
2. Andrzej Wojtanowicz - 507
3. Renata Kordasiewicz - 51 głosów
4. Katarzyna Pławecka - 73 głosy
5. Piotr Wieczorek - 37 głosów
6. Magdalena Pitala - 60 głosów
7. Mirosław Kozik - 68 głosów
8. Jerzy Ceglarek - 43 głosy

Okręg nr 4:



KW Prawo i Sprawiedliwość
1. Michał Ziebura - 559 głosów
2. Piotr Rabaszowski - 798 głosów
3. Marcin Manowski - 162 głosy
4. Mariola Konofał - 96 głosów
5. Celina Górecka - 26 głosów
6. Grażyna Majewska-Tetla - 127 głosów
7. Krystian Czypek - 285 głosów

KWW Ziemia Pszczyńska
1. Marta Wojciechowska-Smolarz - 332 głosy
2. Kamil Łysień - 104 głosy
3. Walenty Ryguła - 134 głosy
4. Magdalena Lazar - 75 głosów
5. Marzena Stebel - 62 głosy
6. Jacek Indeka - 70 głosów
7. Jolanta Operchalska - 38 głosów

KWW Mieszkańcy Powiatu Pszczyńskiego
1. Weronika Pająk - 43 głosy
2. Andrzej Janosz - 4 głosy
3. Kamil Kołoczek - 18 głosów
4. Dawid Gałuszka - 18 głosów
5. Katarzyna Niedźwiedź - 9 głosów
6. Agnieszka Jasińska - 18 głosów
7. Adam Grzyb - 17 głosów

KW Liga Samorządowa Pierwsza
1. Łukasz Tetla - 492 głosy
2. Janusz Magiera - 116 głosów
3. Monika Pękała - 9 głosów
4. Magdalena Nowok - 15 głosów
5. Elżbieta Nowrotek - 26 głosów
6. Daniel Kolarz - 26 głosów
7. Jan Nowrotek - 34 głosy

KWW Pszczyńskie Porozumienie Samorządowe
1. Dariusz Skrobol - 332 głosy (jako burmistrz zwolni miejsce w radzie dla innej osoby)
2. Stanisław Goraus - 295 głosów
3. Ireneusz Gruszka - 321 głosów (zastąpi Dariusza Skrobola, który został burmistrzem)
4. Teresa Kuś - 66 głosów
5. Bartłomiej Dzida - 137 głosów
6. Sylwia Kołodyńska - 54 głosy
7. Barbara Uszok - 125 głosów

BM, Oskar Piecuch / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.