pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 25 grudnia 2018
  • 1 stycznia 2019
  • wyświetleń: 13446

[WIDEO] Powstał klip promujący powiat pszczyński

W pszczyńskim skansenie odbyło się podsumowanie projektu, w ramach którego powiat wydał dwie publikacje o ziemi pszczyńskiej oraz zrealizował film promujący nasz region.Przy realizacji projektu pn. "Dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe ziemi pszczyńskiej - wydanie publikacji oraz filmu o powiecie pszczyńskim" powiat nawiązał współpracę z Agencją Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Efektem wspólnych działań jest trzyminutowy film, w którym możemy zobaczyć najpiękniejsze i najbardziej charakterystyczne miejsca powiatu pszczyńskiego.

W ramach projektu wydane zostały także dwie publikacje w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Pierwsza to zbiór potraw kuchni ziemi pszczyńskiej. Przepisy zostały wybrane i opracowane przez koła gospodyń wiejskich z terenu powiatu. Kolejna publikacja to informator o powiecie pszczyńskim, m.in. zasobach naturalnych, zabytkach i obiektach sakralnej architektury drewnianej. Materiały będą nieodpłatnie rozpowszechniane przez powiat pszczyński mieszkańcom i turystom podczas różnego rodzaju imprez i wydarzeń.

Wartość całego projektu to ponad 50 tys. zł, ale niemal 32 tys. zł pochodzi z dofinansowania pozyskanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Powstał nowy klip promujący powiat pszczyński - 19.12.2018 · fot.


Podsumowanie całego przedsięwzięcia i zaprezentowanie efektów odbyło się 19 grudnia w Skansenie Zagroda Wsi Pszczyńskiej. - O powiecie pszczyńskim mówi się, że to piękne miejsce, gdzie jest zamek i park, ale ci, którzy są trochę bliżej zawsze podkreślają, że mieszkają tutaj przede wszystkim wspaniali ludzie. Piękno tego projektu polega na tym, ze mamy tutaj przekrój całego naszego lokalnego społeczeństwa - ludzi w różnym wieku, artystów przeróżnych dziedzin i dyscyplin począwszy od tańca i pieśni, przez rzeźbiarzy i sportowców. Mamy też motocyklistów i nasze cudowne panie z koła gospodyń wiejskich. Bardzo gratuluję wszystkim uczestnikom projektu i tym, którzy ten film zrealizowali - mówiła starosta Barbara Bandoła.

Podczas podsumowania nastąpiło premierowe wyświetlenie filmu, a uczestnicy wydarzenia mogli podyskutować na temat dziedzictwa przyrodniczo-kulturowego ziemi pszczyńskiej. Z okazji zbliżających się świąt wydarzeniu nadano świąteczny charakter - gospodynie z KGW Ćwiklice przygotowały m.in. warsztaty z ozdabiana świątecznych pierników czy kilka tradycyjnych potraw, a członkowie Zespołu Regionalnego Ćwiklice zadbali o odpowiednią oprawę muzyczną.

- Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które zaangażowały się w realizację filmu: uczestniczkom zajęć SPOT Pszczyna, gospodyniom z KGW Ćwiklice, członkom Zespołu Regionalnego Ćwiklice, Pszczyńskiej Grupie Motocyklowej, młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, Grupie Tanecznej Pszczyńskiego Centrum Kultury, Dominice Jarczok, Dawidowi Godźkowi, Bartoszowi Gajdzie, Chórowi Per Spasso, Jerzemu Dobremu oraz Tomaszowi Cempurze - mówią inicjatorzy przedsięwzięcia.

PROW - strona www
fot.

BM / pless.pl, źródło: Powiat

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA