pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 8 stycznia 2019
  • 9 stycznia 2019
  • wyświetleń: 16489

[ZDJĘCIA] Opady deszczu i śniegu. Fatalne warunki na drogach

We wtorek i środę w Pszczynie po raz kolejny tej zimy spadł śnieg. I choć od dłuższego czasu możemy obserwować zabielone łąki i pola, to gruba warstwa białego puchu teraz przykryła ulice w naszym mieście i regionie. Synoptycy prognozują, że fatalne warunki na drogach utrzymają się także w środę.

Warunki drogowe w powiecie pszczyńskim - 9.01.2019 · fot.


Opady śniegu nasiliły się we wtorek przed południem. Zalegający na drogach puch znacznie utrudnił przemieszczanie się po drogach naszego regionu. Ulice są bardzo śliskie. Uważać muszą również piesi korzystający z chodników.

Intensywne opady śniegu. Fatalne warunki na drogach - 8.01.2019 · fot.


- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna gruntu około -2°C - poinformował Józef Warmuz, synoptyk IMGW-PIB.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność!

Śnieg na ulicach Pawłowic - 8.01.2019
Śnieg na ulicach Pawłowic - 8.01.2019 · fot.


Przypominamy, że w tym roku przetarg na usługi w zakresie zimowego utrzymania dróg wygrała firma Drogród z Ćwiklic. Usługi są świadczone codziennie przez całą dobę, również w niedziele i święta. Drogi są odśnieżane według wykazu przygotowanego przez Urząd Miejski. Najpierw pługi pojawiają się na tych ulicach, gdzie natężenie ruchu jest największe. Następnie odśnieżane są najmniej uczęszczane drogi osiedlowe i sołeckie. Śnieg ma być też usuwany z parkingów przy ulicach: Żorskiej, Bielskiej oraz Chopina.

Śnieg na ulicach Pawłowic - 8.01.2019
Śnieg na ulicach Pawłowic - 8.01.2019 · fot.


Jednocześnie zwracamy uwagę, że właściciel nieruchomości ma obowiązek usuwania śniegu i lodu z chodnika, który położony jest wzdłuż jego nieruchomości. W przeciwnym razie grozi mu grzywna. Natomiast właściciel nieruchomości nie musi odśnieżać chodnika wówczas, gdy nie przylega on bezpośrednio do nieruchomości, lecz dzieli go od niej pas trawnika. Wtedy obowiązek usuwania z niego śniegu ciąży na gminie.

Policjanci przypominają również o obowiązku odśnieżenia samochodu. Przepisy określają jasno, które elementy muszą być dobrze widoczne lub czyste i odśnieżone. Są to: szyby — zarówno przednie, tylne, jak i boczne, tablice rejestracyjne oraz światła. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

BM / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA