pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 29 stycznia 2019
  • wyświetleń: 9341

Mieszkanki Pszczyny wyłudziły pieniądze na stypendia dla dzieci

Miały potwierdzić wydatki podlegające refundacji. Przedłożone w ośrodku pomocy społecznej rachunki nie były jednak autentyczne. W ten sposób trzy mieszkanki Pszczyny oszukały na kwotę przekraczającą 13 tys. złotych. Teraz każda z nich będzie musiała zwrócić wyłudzone pieniądze i przez kilka miesięcy popracować nieodpłatnie na cele społecznie.

Trzem mieszkankom Pszczyny zarzuca się doprowadzenie ośrodka pomocy do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Miało ono polegać na wprowadzeniu jego pracowników w błąd w celu uzyskania zwrotu kosztów wydatków na dzieci. Przyznane świadczenia w postaci stypendium szkolnego były realizowane w formie pomocy rzeczowej. Wystarczyło faktycznie ponieść wskazane w decyzji wydatki i odpowiednio je udokumentować. Opisane w rachunkach zakupy nie miały jednak nigdy miejsca. Okazało się, że 26-latka i dwie inne 44-latki postanowiły nieco naciągnąć rzeczywistość. Zadbały wprawdzie o wysokość wpisanych sum, pominęły jednak autentyczność rachunków. Jak się okazało, do ośrodka dostarczyły bowiem podrobione dokumenty.

Pszczyńskich policjantów o całej sprawie powiadomili pracownicy OPS-u. W zawiadomieniu wskazano na możliwość popełnienie przestępstwa. Materiały zgromadzone w ramach wszczętego postępowania pozwoliły sformułować treść zarzutów. W sumie kobietom przedstawiono 16 zarzutów dotyczących oszustw i podrobienia dokumentów. Wszystkie przyznały się do popełnienia tych czynów i każda z nich zwróciła się z wnioskiem o dobrowolne poddanie się karze. W takim przypadku przyjdzie im zwrócić łącznie ponad 13 tys. złotych i przepracować prawie 500 godzin na cele społeczne.

BM / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA