pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 1 lutego 2019
  • wyświetleń: 5794

[ZDJĘCIA] Złoto dla Pszczyńskiego Zespołu Kameralnego Con fuoco

W sobotę 26 stycznia Pszczyński Zespól Kameralny Con fuoco zdobył Złoty Dyplom na VI Rzeszowskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek. W konkursie startowało 36 zespołów, wśród których tytuł najlepszego dyrygenta zdobyła Katarzyna Machnik

Złoto dla Pszczyńskiego Zespołu Kameralnego Con fuoco


Do Rzeszowa przyjechały chóry i zespoły z Polski i Ukrainy. Podczas przesłuchań prezentowały się chóry młodzieżowe, chłopięce, żeńskie, mieszane, Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz orkiestry dęte i zespoły wokalno-instrumentalne. Uczestników oceniały dwie komisje konkursowe.

Zespół Con fuoco zaprezentował pięć kolęd: Przybieżeli do Betlejem (op. M. Lachowski), Bylić pasterze (autor nieznany, Kancjonał Zamojski), Północ była (op. J. Glenc), Gdy śliczna Panna (op. H. J. Botor), We three kings (op. M. Lachowski).

W kategorii Chóry Dorosłe jury przyznało zespołowi Con fuoco 98/100 punktów i Złoty Dyplom. Szczególnym wyróżnieniem dla zespołu był tytuł najlepszego dyrygenta dla Katarzyny Machnik - założycielki i dyrygentki zespołu od początku jego istnienia.

Zespół oceniała komisja w składzie: prof. dr hab. Katarzyna Sokołowska Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy - przewodnicząca Jury, dr hab. Jolanta Skorek-Münch prof. UR- Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, dr hab. Ewa Robak prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Organizatorem wydarzenia była dr Anna Marek-Kamińska - dyrektor Studium Muzyki Liturgicznej w Rzeszowie.

Pszczyński Zespół Kameralny Con fuoco to grupa przyjaciół, w większości amatorów, ludzi różnych profesji, których połączyła pasja do muzykowania. Śpiewanie jest dla nich sposobem spędzania wolnego czasu. Zespół wykonuje muzykę dawną, współczesną, sakralną i świecką. Wyjątkową pozycję w repertuarze zajmują kompozycje dedykowane temu zespołowi, napisane przez jego członków - Damiana Stanię i Mirosława Lachowskiego.

Zespół występuje na festiwalach, przeglądach i konkursach, które stanowią doskonałą okazję do oceny poziomu twórczości. Pomimo 28 lat śpiewania w niemal niezmienionym składzie, Con fuoco stale podąża w kierunku rozwoju artystycznego, spełniania ambicji i przede wszystkim spotkań ze słuchaczami, których porywa śpiew chóralny.

Marlena Kolon

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA