pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 11 lutego 2019
  • 7 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 9762

9 zespołów powalczy o zwycięstwo w Żubrowisku. Gwiazdą Dr Misio

22 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące odbędzie się kolejna edycja Żubrowiska. Publiczność pod sceną rozgrzeją zespoły Łydka Grubasa i Strachy na Lachy. Mocne żubrowiskowe granie zakończy Dr Misio.Żubrowisko to największa impreza muzyczna organizowana przez powiat pszczyński. W ciągu lat festiwal zyskał dużą popularność i cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno fanów mocniejszego grania, jak i zespołów chcących spróbować swoich sił w przeglądzie.

Już po raz trzeci organizatorzy Żubrowiska łączą siły z organizatorami Motoserca. Dzięki temu 27 kwietnia na pszczyńskim rynku będzie można nie tylko zobaczyć paradę setek motocykli i oddać krew na szczytny cel, ale także będzie okazja do posłuchania zespołów, które zakwalifikowały się do Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko". Motoserce i pierwszy dzień Żubrowiska zwieńczy koncert zespołu Gang Olsena.Do 16. edycji Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko" zgłosiła się rekordowa liczba zespołów. - Nigdy jeszcze w 16-letniej historii przeglądu nie otrzymaliśmy aż 52 zgłoszeń. Napływały one od amatorskich zespołów z całej Polski - od Pomorza po Tatry. Tym bardziej cieszymy się, że w gronie finalistów, którzy powalczą o nagrody tegorocznego przeglądu znajdują się dwa zespoły z Pszczyny - mówi starosta pszczyński, Barbara Bandoła.

Członkowie jury podkreślają, że poziom kapel, które nadesłały swoje zgłoszenia był bardzo wysoki. - Wybór nie był łatwy. Po około 6 godzinach słuchania materiałów demo wybraliśmy dziewięciu finalistów, którzy wezmą udział w przeglądzie. Pozostałe zespoły z największą ilością punktów zostały wpisane na listę rezerwową - informuje jury w składzie: przewodniczący Daniel Kurtyka, Barbara Broda-Malon oraz Mariusz Szulakowski, które zakwalifikowało do przeglądu następujące zespoły: Jutuber z Krakowa, The Suits z Warszawy, Koszau z Pszczyny, LAMPKY z Warszawy, The Wall z Płocka, Koziguar z Pszczyny, Mexyk z Łodzi, 6BM z Lublina i Rocker Soul z Czechowic-Dziedzic.

Zespoły zakwalifikowane do 16. edycji Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych "Żubrowisko"


Warto zaznaczyć, że członkowie zakwalifikowanych zespołów będą mogli wziąć udział w warsztatach z wokalu, perkusji i gitary prowadzonych przez profesjonalnych muzyków, a a w godzinach 11.00 - 17.30 zaprezentują się publiczności i jury, walcząc tym samym o nagrodę starosty pszczyńskiego w wysokości aż 3 000 zł (zwycięzca) oraz nagrodę burmistrza Pszczyny w wysokości 2 000 zł (zdobywcy drugiego miejsca).

Z kolei już 22 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące odbędzie się finałowy koncert Żubrowiska. Tam usłyszymy nie tylko laureatów przeglądu, ale także naprawdę wielkie gwiazdy - Strachy na Lachy, Łydkę Grubasa i Dr Misio.Sprzedaż biletów na finał Żubrowiska trwa. Wejściówki można kupić na stronie internetowej i w sekretariacie PCKulu. Bilety w przedsprzedaży (do 14 czerwca) będzie można kupić w cenie jedynie 25 zł, po tym terminie oraz w dniu koncertu, wejściówki kosztować będą 35 zł.

Organizatorami wydarzenia są: Starostwo Powiatowe w Pszczynie, Urząd Miejski w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

BM / pless.pl

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.