Najpopularniejsze

• 13 lutego 2019
  • wyświetleń: 2364

[ZDJĘCIA] Strzeleckie sukcesy zawodników z Pszczyny w Pucku

Z Pucka strzelcy wrócili z workiem nagród! Zawodnicy KBS Pszczyna w ciągu zawodów z okazji rocznicy Zaślubin Polski z morzem stawali aż sześć razy na podium! Zawody odbyły się w dniach 7-10 lutego, na strzelnicy klubu Grot Puck.

Strzelcy z Pszczyny na zawodach w Pucku - 7-10.02.2019 · fot. KBS Pszczyna

Pierwszy dzień przyniósł dwa miejsca na "pudle". Marcin Piech z drugiej pozycji wszedł do finału ze stratą jednego punktu. W finale, w którym rezultat z kwalifikacji nie jest brany pod uwagę, zwyciężył o 0,2 punktu. Kolejnym podium pochwalić się może Martyna Trefon, która stanęła na drugim stopniu podium w pistolecie młodziczek. Tego dnia w finale zameldowali się również Emilia Śleziona - wśród juniorek w pistolecie pneumatycznym oraz Michał Jordanek - w pistolecie pneumatycznym seniorów. Zajęli odpowiednio 5. i 6. miejsce. W pistolecie seniorów na 9. lokacie, ze stratą 4 dziesiątek wewnętrznych do miejsca w finale, uplasował się Grzegorz Kościelnik. Wśród juniorów Artur Piech był 12.

Drugi dzień zaowocował aż trzema miejscami na podium naszych strzelców! Zwycięstwem w pistolecie seniorów popisał się Michał Jordanek, wyprzedzając m.in. olimpijczyka z Rio de Janeiro - Piotra Daniluka! Martyna Trefon, mimo lepszego wyniku, stanęła tym razem na najniższym stopniu podium wśród młodziczek. Drugą lokatę w karabinie seniorów był Marcin Piech. Na 9. miejscu ponownie zameldował się Grzegorz Kościelnik, podobnie jak Emilia Śleziona. W pistolecie juniorów Remigiusz Żyła był 5., natomiast Artur Piech zajął 13. miejsce.

Trzeci, ostatni dzień i znowu miejsce na pudle! Tego dnia rozegrały się konkurencje mieszane - karabin i pistolet mix. Trochę pechowy start zaliczyły pary pistoletowe. Emilia Śleziona i Remigiusz Żyła zajęli 7. lokatę ze stratą tylko 5 punktów do finału. Trochę zmian w ustawieniach pistoletu i "przebudzenie mocy" zaliczył Artur Piech - uzyskał 3. rezultat indywidualny, natomiast w parze z Martyną Trefon zabrakło im tylko 7 punktów do finału. Zostali sklasyfikowani na 8. pozycji.

Na pudle zameldował się ponownie Marcin Piech. W parze z zawodniczką Zawiszy Bydgoszcz - Julią Rogowską weszli do finału z 3. miejsca, natomiast tam ulegli tylko parze Floty Gdynia i zajęli drugą lokatę.