Najpopularniejsze

• 23 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 10905

Mieszkaniec Pszczyny ukończył morderczy bieg Patagonia Run

Leszek Pławecki z Pszczyny ukończył morderczy bieg Patagonia Run na dystansie 100 mil. To górski wyścig na południu Argentyny, który odbywa się w ramach cyklu biegów UTWT.

Leszek Pławecki
Leszek Pławecki na trasie biegu Patagonia Run · fot. arch. prywatne

Zawodnicy wystartowali z San Martin de los Andes, malutkiej miejscowości położonej w Andyjskiej Patagonii. Mogli wybrać jeden z sześciu dystansów. Leszek wystartował w piątek (12 kwietnia) o godz. 11.00 czasu miejscowego (-5 godzin) na najdłuższy odcinek liczący 160 km. Musiał zmieścić się w czasie 37 godzin. Obok niego wystartował tylko jeden Polak, Krystian Ogły, który zawody ukończył na trzecim miejscu.

Na trasie panowały bardzo trudne warunki. Zimno, porywisty wiatr i lodowaty deszcz miały wpływ na samopoczucie. Na szczęście udało się przekroczyć linię mety. Leszek Pławecki został sklasyfikowany na 76. miejscu spośród 208 biegaczy. Wielu z nich nie ukończyło zawodów.

Leszek Pławecki jest jednym z pomysłodawców Nocnego Biegu po Pszczynie, z którego dochód przekazywany jest na budowę Domu Ojca Pio.