pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 28 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 12200

Na terenie powiatu zatrzymano członków grupy przestępczej

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie powiatu pszczyńskiego zatrzymali dwoje obywateli Polski, którzy są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa ta czerpała korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Na terenie powiatu zatrzymano członków grupy przestępczej · fot.


W tej sprawie funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Do zatrzymania kolejnych członków międzynarodowej grupy przestępczej doszło na terenie powiatu pszczyńskiego. Zajmowali się oni dokonywaniem na terytorium Polski przestępstw, polegających na czerpaniu korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Jednym z zatrzymanych jest 43-letni obywatel Polski. Mężczyzna ten podejrzany jest o kierowanie oraz udział w zorganizowanej międzynarodowej grupie przestępczej. Z kolei zatrzymana 39-letnia Polka podejrzana jest o udział w tej zorganizowanej grupie.

W toku przeprowadzonych przeszukań w miejscu zamieszkania osób podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien mienie ruchome w postaci, waluty polskiej, a także elektroniczne nośniki pamięci komputerowej, telefony komórkowe oraz broń gazową i amunicję. Zabezpieczono również znaczne ilości substancji anabolicznych oraz przedmioty, które mogą świadczyć o ich produkcji i paczkowaniu w celu dalszego nielegalnego wprowadzenia tych substancji do obrotu.

Na terenie powiatu zatrzymano członków grupy przestępczej
Na terenie powiatu zatrzymano członków grupy przestępczej · fot.


Prokurator Prokuratury Okręgowej w Katowicach prowadzący śledztwo przedstawił już zatrzymanym osobom zarzuty. W stosunku do podejrzanej Polki prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5000 złotych oraz dozór policji. Wobec podejrzanego Polaka na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Katowicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

W listopadzie 2018 roku w związku z tą sprawą funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już obywatela Bułgarii. Mężczyzna usłyszał zarzut udziału w zorganizowanej międzynarodowej grupie przestępczej i został tymczasowo aresztowany.

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA