pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie pless.pl

medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 5 maja 2019
  • 6 maja 2019
  • wyświetleń: 5944

Zmarł ks. Stanisław Nieszporek. Pogrzeb odbędzie się w środę

2 maja w czwartek w szpitalu zmarł ks. Stanisław Nieszporek, emerytowany proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Czarkowie. Przeżył 73 lata, z czego 43 w kapłaństwie.

Ceremonie pogrzebowe odbędą się w środę 8 maja. Na godz. 8.15 zaplanowano eksportację w Chwałowicach, czyli pożegnanie Mszą Świętą sprawowaną za zmarłego w Rzymskokatolickiej Parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach. Następnie trumna zostanie przewieziona do parafii w Czarkowie. Tutaj o 10.15 odbędzie się modlitwa różańcowa, a o 11.00 msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bp Adama Wodarczyka, po niej kondukt na cmentarz parafialny.

Ks. Stanisław Nieszporek urodził się 14 września 1945 roku w Wyrach. Mieszkał w Tychach i Czułowie. Święcenia kapłańskie przyjął 15 kwietnia 1976 roku w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach z rąk ks. bpa Herberta Bednorza. Pełnił kolejno posługę wikariusza w parafiach: Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Orzeszu-Jaśkowicach Śląskich (17.05.1976 - 28.08.1978), św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Świętochłowicach (29.08.1978 - 1980), Żorach, Radlinie, św. Michała Archanioła w Bytomiu-Suchej Górze (1988 - 31.08.1990), św. Piusa X w Rudzie Śląskiej (1.09.1990 - 30.08.1991), św. Jacka w Rydułtowach-Radoszowach (31.08.1991 - 1995) i w Radzionkowie (1995 - 23.08.1996).

Dekretem ks. abpa Damiana Zimonia z dniem 24 sierpnia 1996 roku został administratorem, a od 2 marca 1997 roku proboszczem parafii św. Józefa Robotnika w Czarkowie. Z dniem 1 lipca 2008 roku przeszedł na rentę ze względu na stan zdrowia i zamieszkał w Ośrodku Najświętszego Serca Jezusa w Rudzie Śląskiej-Halembie. Od 1 września 2008 do końca sierpnia 2009 roku pracował w Ośrodku "Matka Boża Uzdrowienia Chorych" przy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Knurowie. Następnie, do 2013 roku, pełnił funkcję kapelana w kaplicy NMP Uzdrowienia Chorych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej szpitala miejskiego jako kapłan parafii Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej-Goduli. W 2013 roku przeszedł na emeryturę i odtąd zamieszkał w parafii NSPJ w Wyrach, a następnie (od sierpnia 2015 roku) w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach.

new / pless.pl, źródło: czarkow.pszczyna.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA