Najpopularniejsze

• 24 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3966

[ZDJĘCIA] Cztery medale badmintonistów w dwa weekendy

W miniony weekend Natalia Witkowska zdobyła brązowy medal gry pojedynczej podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych. Tydzień wcześniej Kornelia Marczak i Dagmara Pękała przywiozły 3 medale z Piotrkowa.

W wiekowym Piotrkowie Trybunalskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w badmintonie. Dwuosobowa ekipa Plesbadu wywalczyła dla Pszczyny 3 medale. Srebro zdobyła w deblu młodzieżowców Kornelia w parze z Magdaleną Świerczyńską (UKS Baranowo). Wspólnie z Adamem Szolcem (KS Hubertus Zalesie Górne) stanęła na najniższym stopniu podium.

Wielkie zawody rozegrała Dagmara Pękała. Jak burza dotarła do półfinału gry pojedynczej juniorek. W meczu o finał stoczyła heroiczny bój z późniejszą mistrzynią Anną Dudą (UKS Dwójka Bytów). Mecz rozstrzygnął się w trzech setach - ostatni wynikiem 22:20 dla zawodniczki z Pomorza. "Trzeba się cieszyć z dobrego występu Dagmary. Dobrze zaprezentowała się na tych Mistrzostwach. Większość czołowych zawodników trenuje w młodzieżowych ośrodkach, posiada większe doświadczenie. I chyba ten element (plus wieka wola walki) zadecydował o wygranej Ani Dudy w całych mistrzostwach. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników, którzy rywalizowali nie tylko na korcie, ale także z wielkim upałem na hali" - podsumowuje Damian Pławecki.

Brązowy medal gry deblowej młodzieżowców zdobył mieszkaniec Pszczyny Alan Ostrowski (UKS Unia Bieruń).

W ostatni weekend sezonu 2018/ 2019 w Kędzierzynie-Koźlu rozegrano Mistrzostwa Polski w najmłodszej kategorii wiekowej. Do lat 13 Pszczynę reprezentowali Hania Stachera, Olga Szwarnowiecka, Damian Zimnol, Artur Molak i Natalia Witkowska. Wszyscy zasługują na pochwały. Nawet najmniejsze (2 dwa lata młodsze) Hania i Olga wygrały kilka meczy. Niewiele zabrakło do medalu zawodnikom w grach podwójnym. Za to najwięcej powodów do zadowolenia ma Natalia Witkowska. Obroniła brązowy medal sprzed roku. "Cała ta grupa prezentuje się znakomicie w kontekście przyszłości. Zawody w tej kategorii wiekowej traktuję jako dobry początek kariery. Już teraz zawodnicy Plasbadu prezentują wysoki poziom - a to jeszcze nie jest ich szczyt możliwości Dodam tylko, że w tej kategorii wiekowej Kornelia Marczak nigdy nie zakwalifikowała się do MP. Dlatego wielkie gratulacje dla całej ekipy z Pszczyny za dobry występ" - wyniki z Kędzierzyna-Koźla komentuje Damian Pławecki.

Z racji tego, że były to ostatnie zawody mistrzowskie w tym sezonie można pokusić się i małe podsumowanie. Zawodniczki (głównie dziewczyny) i Paweł Pietryja zdobyli łącznie 10 medali MP. Paweł Pietryja został mistrzem w grze mieszanej w kategorii Elita. Dorzucił brązowy medal w grze deblowej. Na tej samej imprezie Kornelia zdobyła brąz w deblu.

Złoty medal zawisł na szyjach deblistek Darii Zimnol i Julii Pławeckiej. Brązowy medal gry pojedynczej na tej samej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (rozgrywanej jako MP juniorów młodszych) zdobyła Daria. Brązowy medal w deblu wywalczyły Antonina Marszałek i Ola Wrońska.

Kornelia i Dagmara z Piotrkowa przywiozły 3 medale. Dziesiąty medal dołożyła Natalia Witkowska w kategorii młodzika młodszego.