• 9 lipca 2019
  • 18 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 11889

Pszczyński Bieg Powstańczy. Biegacze utworzyli żywą flagę

360 osób ukończyło Pszczyński Bieg Powstańczy, który został rozegrany w sobotnie przedpołudnie z okazji 100. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego.

pszczyński bieg postańczy
Pszczyński Bieg Powstańczy - 17.08.2019 · fot. pless.pl

Na linii startu zameldowało się 360 biegaczy. Każdy z zawodników był ubrany w specjalnie przygotowane żółte i niebieskie koszulki.

Biegacze mieli do pokonania 7 kilometrów. Trasa wiodła z pszczyńskiego rynku drogami szutrowymi, w okolicach Pokazowej Zagrody Żubrów i pola golfowego. Meta zlokalizowana była na rynku.

Najszybciej trasę przebiegł Łukasz Jatczak z Pszczyny (00:23:19). Rywalizację wśród kobiet wygrała pochodząca z Jankowic Sylwia Indeka (00:25:20).

Wyniki są dostępne na stronie dostatu.pl.