pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 4 marca 2017
  • wyświetleń: 7051

Dzielnicowa pomogła w likwidacji dzikiego składowiska śmieci

Mieszkańcy ulic Sokoła i Kościuszki w Pszczynie nie mogli dłużej znieść dzikiego składowiska śmieci. O pomoc w rozwiązaniu problemu postanowili zwrócić się do swojej dzielnicowej. Interwencja mundurowej poskutkowała - dziś dzikiego wysypiska już nie ma.

dzikie wysypisko
Dzielnicowa pomogła w zlikwidowaniu dzikiego składowiska śmieci · fot.


W ocenie zgłaszających, opisywana przez nich sprawa wiązała się z niebezpieczeństwem pojawienia się chorób roznoszonych przez duże kolonie gryzoni oraz ryzykiem pożaru mogącego zagrażać domostwom w okolicach torowiska przy dworcu miejskim. Dodatkowo, obawy mieszkańców ulic Sokoła i Kościuszki dotyczyły niepożądanych zapachów, których należałoby spodziewać się wraz z nadejściem pierwszych, wiosennych ociepleń.

Dzięki skierowanym do właściwych instytucji pismom i licznym rozmowom przeprowadzonym przez aspirant Izabelę Lis, dzielnicową obsługującą ten rejon służbowy, problem został rozwiązany.

Zgodnie z programem "Dzielnicowy bliżej nas", policjanci dzielnicowi powinni wspomagać lokalne społeczności w rozwiązywaniu także i tego typu problemów. Wskazany policjantom bezdomny mężczyzna znalazł schronienie u swojej znajomej, śmieci zostały usunięte przez służby kolei, a mieszkańcy budynków przy ul. Kościuszki i Sokoła, wolni od fetoru i gryzoni, już wkrótce będą mogli rozpocząć wiosenne porządki na swoich posesjach.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA