pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 11 lipca 2018
  • wyświetleń: 24665

[ZDJĘCIA] Prace porządkowe i remontowe w szpitalu w Pszczynie

Powiat pszczyński przygotowuje się do obiecanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia rokowań na udzielanie świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego. Na terenie budynku szpitala trwają intensywne prace.

Prace w szpitalu w Pszczynie - 11.07.2018 · fot.


- Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego nie tylko zasługują, ale też potrzebują tego, żeby móc leczyć się w tym szpitalu w takim zakresie, w jakim mogli to robić do tej pory. Naszym celem jest odzyskanie szpitala z takim kontraktem, jaki podpisano w ubiegłym roku z dotychczasowym dzierżawcą i w tym kierunku prowadzone są rozmowy. Tylko szpital funkcjonujący jako całość da możliwość zapewnienia pacjentom najbardziej kompleksowej opieki oraz pozwoli na finansowe spięcie całego przedsięwzięcia. Termin rokowań nie został jeszcze ogłoszony, ale nasze wszelkie działania zmierzają do tego, by z dniem 1 sierpnia placówka mogła już funkcjonować. Decydujące zdanie ma tutaj jednak Narodowy Fundusz Zdrowia - mówi Tymoteusz Wallus ze Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Od początku lipca praca wre w części szpitala odzyskanej od poprzedniego dzierżawcy. Prace odbywają się na wielu frontach. Dostęp do całości budynku powiat uzyskał dopiero kilka dni temu (do 30 czerwca część budynku dzierżawiła spółka Centrum Dializa), ale już bardzo dużo udało się zrobić. Ekipy pracują tak, żeby w momencie złożenia do Narodowego Funduszu Zdrowia oferty do rokowań wszystko było gotowe.

Prace w szpitalu w Pszczynie - 11.07.2018
Prace w szpitalu w Pszczynie - 11.07.2018 · fot.


Przypomnijmy, już w czerwcu wyremontowane zostały V i VI piętro szpitala, na których dotychczasowy dzierżawca nie prowadził działalności medycznej. Trwa też gromadzenie urządzeń medycznych, które są odpowiednio zabezpieczone i będą wstawiane na oddziały po zakończeniu prac remontowych i porządkowych.

- Skrupulatnie przygotowujemy się do obiecanych nam przez NFZ rokowań na udzielanie świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego. W części administracyjnej szpitala trwa przygotowywanie odpowiednich dokumentów, m.in. składane są podpisy pracowników, którzy podtrzymują chęć pracy w szpitalu. Z kolei w budynku szpitala trwają bardzo intensywne prace remontowe - informuje Tymoteusz Wallus.

O tym kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia w Katowicach ogłosi rokowania dowiemy się niebawem.43-200 Pszczyna
ul. Antesa 11

tel. 32-214-83-10

new, BM

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA