pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 9 lutego 2019
  • 11 lutego 2019
  • wyświetleń: 10458

Koniec z blachą falistą na placu przed Koszarami Ułańskimi

Jeszcze w tym roku diametralnie zmieni się teren centrum targowo-usługowego Koszary Ułańskie. Urząd Miejski w Pszczynie ogłosił przetarg na przebudowę placu targowego przy ulicy Kopernika.

targ, targowisko, koszary ułańskie
Koniec z blachą falistą w Koszarach Ułańskich. Będzie przebudowa · fot.


Zadanie jest podzielone na etapy. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie musiał stworzyć dokumentację projektową w oparciu o przygotowaną przez gminę koncepcję przebudowy obiektu.

Drugi etap to realizacja inwestycji. W ramach przebudowy zostaną zdemontowane istniejące pomieszczenia stalowe i inne konstrukcje na terenie placu Koszarów Ułańskich od ulicy Kopernika. Następnie na targowisku zainstalowane zostaną nowe, mobilne stoiska przeznaczone. Łącznie powstanie 25 łatwych do montażu punktów handlowych.

Ponadto na placu wybudowany zostanie parking na około 35 miejsc postojowych wraz z miejscami dla niepełnosprawnych oraz drogi dojazdowe.

koszary
Plan zagospodarowania placu przed Koszarami Ułańskimi · fot.


Z uwagi na fakt, że zamówienie będzie realizowane w czynnym obiekcie, prace muszą być wykonywane w sposób nie zakłócający funkcjonowania centrum handlowo-targowego i w sposób bezwzględnie zapewniający należyte bezpieczeństwo i ochronę użytkownikom centrum, tj. zarówno sprzedającym, kupującym jak i innym osobom przebywającym na terenie miejsca prowadzenia robót budowlanych.

Termin zakończenia realizacji zamówienia wyznaczono na 31 października 2019 roku. W tegorocznym budżecie gminy na przebudowę Koszarów Ułańskich zarezerwowano 600 tys. złotych.

ab / pless.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA