pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 27 marca 2019
  • wyświetleń: 3182

Sprzątają dzikie wysypiska śmieci - akcja Trash Challenge w Pszczynie

Akcja Trash Challenge dotarła do Pszczyny. Polega ona na poszukiwaniu dzikich wysypisk śmieci. Osoby, które włączają się do akcji wykonują fotografię przed i po sprzątaniu. Swoją popularność akcja Trash Challenge zawdzięcza mediom społecznościowym. Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol postanowił się przyłączyć.

Akcja Trash Challenge dociera do Pszczyny
Akcja Trash Challenge dociera do Pszczyny - 03.2019 · fot.


- Trwa ogólnoświatowa akcja Trash Challenge. Postanowiliśmy wraz z Leszkiem Pławeckim przyłączyć się do niej zachęcając mieszkańców do podjęcia podobnych inicjatyw. Ze śmieciami jest trochę, jak z ochroną środowiska. Każdy chce oddychać czystym powietrzem i mieszkać w posprzątanym mieście. Ktoś jednak swoim działaniem przyczynia się do tego, że nie zawsze jest kolorowo. Zastanawiam się kim są ludzie, którzy bez skrupułów przyczyniają się do powstawania dzikich wysypisk. Są miejsca tak zaśmiecone, że służby miejskie nie nadążają z porządkowaniem terenów. Myślę, że Trash Challenge jest zarówno akcją zachęcającą do podejmowania podobnych działań, jak i pewną formą edukacji ekologicznej. Każdy z nas ma wpływ na nasze otoczenie - mówił Dariusz Skrobol.

Akcja Trash Challenge dociera do Pszczyny
Akcja Trash Challenge dociera do Pszczyny - 03.2019 · fot.


- Dostajemy sygnały, że mieszkańcy są chętni do tego, aby połączyć się z globalną społecznością zaangażowaną w sprzątanie. Do końca kwietnia w Miejskim Zakładzie Zieleni można otrzymać worki, sygnalizując datę i miejsce przeprowadzenia akcji. Zachęcamy do działania kolejne osoby. Nominujemy Leszka Szczotkę oraz Wojciecha Jakubca - dodał burmistrz.

W akcję sprzątania przyłączają się także mieszkańcy Piasku. 6 kwietnia odbędzie się tam "Wspólnie sprzątanie".

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA