pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 18 lipca 2019
  • 28 lipca 2019
  • wyświetleń: 7866

Do kwietnia będą spore utrudnienia na trasie DW935 z Pszczyny do Żor

Ze sporymi utrudnieniami w ruchu muszą się liczyć kierowcy jadący z Pszczyny w kierunku Żor. Pod koniec lipca rozpocznie się przebudowa na ul. Nowopszczyńskiej w drugim z wymienionych miast. Prace potrwają do kwietnia przyszłego roku.

Żory, wiadukt, Nowopszczyńska
Rusza remont wiaduktu na ul. Nowopszczyńskiej w Żorach · fot.


O inwestycji poinformował Urząd Miasta Żory. Jak czytamy w opublikowanym komunikacie, po awarii fragmentu płyty wiaduktu, przez którą w jezdni powstawała dziura, wykonana została szczegółowa ekspertyza sprawdzająca stan techniczny całego wiaduktu. Wykazała ona, że płyta żelbetowa jest w złym stanie i konieczna jest jej całkowita wymiana. Efektem tego jest remont, podczas którego wzmocniona zostanie m.in. stalowa konstrukcja obiektu oraz podpory.

Przebudowa wiaduktu będzie odbywała się w dwóch etapach i zgodnie z planem powinna potrwać do końca kwietnia 2020 roku. - Najpierw remontowany będzie jeden pas ruchu, a następnie drugi - w tym czasie samochody osobowe i komunikacja autobusowa będą mogły korzystać z wiaduktu, ale ruch na nim będzie odbywał się wahadłowo. Podczas przebudowy wiadukt będzie natomiast zamknięty dla ruchu pojazdów ciężarowych, dla których zorganizowany zostanie objazd innymi drogami - informuje urząd.

Realizacja inwestycji rozpocznie się w drugiej połowie lipca i wtedy też zaczną obowiązywać objazdy dla samochodów ciężarowych. Objazd wyznaczony został drogami krajowymi i prowadzi przez Tychy oraz Mikołów. - Lokalni przedsiębiorcy, których działalność wiąże się z przejazdami samochodami ciężarowymi mogą zgłaszać się do Wydziału Infrastruktury Miejskiej i Inwestycji Urzędu Miasta Żory pod nr tel. 324348258. Każde takie zgłoszenie będzie rozpatrywane indywidualnie, by znaleźć najlepsze możliwe rozwiązanie - mówi Anna Ujma, Pełnomocnik Prezydenta ds. Promocji, Kultury i Sportu.

Żory, Nowopszczyńska, Wiadukt, objazd

Żory, Nowopszczyńska, Wiadukt, objazd


Koszt przebudowy wiaduktu na ul. Nowopszczyńskiej wyniesie 6.915.046,69 zł. Na realizację projektu miasto pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury ze środków rezerwy ogólnej, utworzonej z przeznaczeniem na dofinansowanie inwestycji na drogach publicznych powiatowych, wojewódzkich i krajowych w granicach miast na prawach powiatu.

new / pless.pl, źródło: UM Żory

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA