pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Najpopularniejsze

  • 20 lipca 2019
  • wyświetleń: 6978

Przywiązali psa przy fontannie i odjechali. Policja szuka właścicieli

Policjanci z pszczyńskiej komórki ds. zwalczania przestępczości gospodarczej zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu okoliczności związanych z porzuceniem psa rasy husky.

pies
Zdjęcie porzuconego przez właścicieli psa · fot.


Zdarzenie miało miejsce 25 maja 2019 r. przy fontannie znajdującej się przy ul. Św. Jana w Suszcu. Mieszkająca nieopodal kobieta widziała, jak para, kobieta i mężczyzna, wysiedli z samochodu, przez krótką chwilę spacerowali z Haskim, po czym, już bez psa, wsiedli do swojej Mazdy i odjechali.

Zgłaszająca postanowiła zaopiekować się zwierzęciem. W przypadku, gdyby do poniedziałku nie zgłosili się po Haskiego jego właściciele, planowała zgłosić ten fakt w urzędzie. Niestety, nie zdążyła, ponieważ pies uciekł. O wszystkim poinformowała więc miejscowych policjantów.

Z tego, co ustalili mundurowi wynika, że poruszający się srebrnym samochodem marki Mazda 6 kobieta i mężczyzna pozostawili bez opieki psa i odjechali. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia, psa lub ich właścicieli proszeni są o kontakt z sierż. szt. Moniką Szromczyk.

Można dzwonić wybierając numer tel. 32 4493278 lub wysyłać wiadomości drogą mailową: monika.szromczyk@pszczyna.ka.policja.gov.pl.

Do dzisiaj nie wpłynęła do pszczyńskiej jednostki żadna informacja na temat tego psa, jego odnalezienia lub związanego z nim incydentu. Nie zgłosili się także po niego jego właściciele. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie w kierunku art. 35 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt.

Prosimy więc wszystkie osoby, mogące pomóc, o kontakt. Każda informacja na temat aktualnego pobytu Haskiego lub jego właścicieli może okazać się kluczowa dla sprawy.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA